Článek

Adamové si rozdělili tituly - MČR juniorů 1B a 3B BC Vítkov


Publikoval Administrator 2.01. 2015 00:23:07
Kategorie : Klub Mistrovství České republiky

O tomto víkendu se v klubu BC Vítkov odehrály Mistrovství České republiky juniorů ve dvou disciplínách. Šest hráčů rozdělených do dvou skupin po třech se v sobotu utkalo o titul v jednobandu, v neděli o titul v trojbandu.

Vstup do sobotního jednobandu byl vskutku tragický. Favoriti turnaje se Bača, Kozák a Hošek se trápili a hráli daleko pod své možnosti. Postup ze skupin si zajistili Kozák, Štok, Hošek a Bača. Bača obsadil druhé místo ve skupině a to znamenalo, že už v semifinále se utkal se svým největším konkurentem Kozákem. Partie to už byla na vyšíí úrovni, přinesla série okolo 25 karambolů a po vyrovnaném průběhu se nakonec radoval Bača, který vyhrál 80:69 na 18 náběhů. Druhé semifinále s přehledem ovládl Hošek, který porazil Štoka.

Finálová partie ale měla díky Bačovi vysokou kvalitu. Domácí hráč konečně našel svůj rytmus hry a po uvolněném výkonu porazil Hoška v poměru 80:26 na 11 náběhů. Finálový průměr 7,27 a série 31 jsou novými českými juniorskými rekordy.

V neděli následoval turnaj v trojbandu. Motivace byla jasná - vítěz si zajistí kvalifikaci na Mistrovství Evropy do Brandenburgu. Skupiny nepřinesly žádné překvapení. Skvěle hrál Kozák, který se pohyboval okolo průměru 0,9 a zdatně mu sekundoval Bača, který hrál 0,75. Do semifinále se k nim přidali Hošek s Vintrochou. Hošek nastoupil proti Kozákovi, Bača proti Vintrochovi.

Semifinále přineslo nejhorší partie turnaje. Na prvním stole se trápili Kozák s Hoškem, na druhém Bača a pouze Vintrocha dokázal hrát svůj průměr. Nejprve se dohrálo na prvním stole, kde nakonec Kozák udolal Hoška v poměru 25:15 na 44 náběhů. Druhé semifinále bylo značně napínavější. Bača hrál velmi špatně a havířovský Vintrocha si pomalu budoval náskok. Vedl už o 7 karambolů a vše nasvědčovalo tomu, že vyhraje. Do konce za stavu 24:22 dvakrát nedal obrácenou kvartu. Pak ale ve 48. náběhu partii dohrál a Bača musel udělat 3 karamboly na remízu. Poté, jak špatně hrál po celou partii, se mu vcelku bez problémů povedlo třemi zremizovat a následoval rozstřel. Vintrocha ale udělal velkou chybu, když nedal první pozici a toho Bača beze zbytku využil a dokonale zvrátil průběh utkání.

Finálová partie byla až překvapivě kvalitní a velmi napínavá. Ústecký Kozák udržoval po celou partii náskok kolem pěti bodů. Až za stavu 22:20 se Bača sérií 3 dostal do vedení, ale těsně vynechal a pustil Kozáka. Ten nedal a postavil Bačovi obrácenou kvartu. ten ale udělal pouze jeden a znovu vrátil Kozáka do hry. Kozák možnost dokonale využil a třemi partii dohrál. Bača pak z dohrávky zremizoval a následoval rozstřel. V této ošemetné disicplíně byl nakonec šťastnější Kozák, který udělal 2 karamboly. Bača zahrál pouze úvodní pozici, která dopadla špatně a druhý karambol nedal.

Adam Kozák tak obhájil svůj titul v trojbandu a zajistil si nominaci na ME. Nutno dodat, že Adam si titul zasloužil, po celý turnaj podával kvalitní výkony a dosáhl parádního generálního průměru 0,763. Druhý Bača rovněž odehrál kvalitní turnaj GP téměř 0,7. Třetí místo obsadili poražení semifinalisté Hošek a Vintrocha.

Po celý víkend bylo vytvořeno pro hráče skvělé zázemí, jak herními podmínkami, tak organizací. Hráči jistě musí poděkovat panu Jiřímu Vítkovi, který jim tyto podmínky znovu vytvořil. Po špatném jednobandovém začátku byly k vidění i skvělé výkony od obou Adamů. Velkou zkušenost a motivaci do tréninku si jistě odvážejí nováčci Radek Štok a kadet Milan Ettel. Překvapil Ríša Vintrocha, který v trojbandu zahrál pěkný GP 0,472 a velmi potrápil Baču v semifinále.

Pro oba Adamy to bylo jejich poslední juniorské mistrovství na české půdě. Oba již dlouhou dobu prokazují svou kvalitu v technických displínách a trojbandový turnaj ukázal, že by mohli velmi brzy zasahovat do předních pozic v trojbandu i v kategorii seniorů. Adamové od roku 2008 odehráli spousty turnajů, vybojovali spousty medailí nejen na domácí půdě, ale i na evroských šampionátech. Poslední juniorský turnaj je čeká na přelomu dubna a května, kde budou útočit na titul Mistra Evropy ve volné hře. Snad svoji uctihodou kolekci evropských medailí rozšíří, ideálně oba dva.

Výsledky jednobandu

Výsledky trojbandu

Záznam finále

 Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde