Článek

BC Vítkov postupuje po skvělém výkonu - ME TD týmů


Publikoval Administrator 16.03. 2015 23:07:21
Kategorie : Mistrovství Evropy

SvětovýBC Vítkov kulečník byl o tomto víkendu k vidění v pražském klubu BC Vítkov. Čtyři týmy se v klubu pana Vítka utkaly o postupové místa do finálového turnaje, který se bude konat v květnu v holandském Rosmalenu. Další dvě kvalifikační skupiny byly v německé Bochumi a holandském Doetinchemu.

Do Prahy přijela dánská Kodaň, která byla outsiderem skupiny, španělský Coral Colon včele se silným Joanem Espinasou, francouzský Chartres - největší soupeř domácího BC Vítkov, který hrál v hvězdné sestavě Marek Faus, Eddy Leppens a Wolfgang Zenkner.

Každý z hráčů týmu hrál jednu z disicplín kádr 47/2, kádr 71/2 nebo jednoband. Sobotní začátek turnaje byl ze strany hráčů velmi rozpačitý. Hráči měli se skvělými stoly velké problémy a výkony byly velmi průměrné. Jediný, kdo všechny převyšoval byl od začátku Eddy Leppens. Tento belgický všestranný hráč hned první partii v kádru 47/2 do 250 karambolů zahrál na 2 náběhy. V prvním náběhu vynechal 145 karambol jenom díky šoku koulí. Domácí BC Vítkov si vedl v prvním zápase velmi dobře, porazil Kodaň jasně 6:0. Druhý večerní sobotní zápas byl ale o poznání těžší. Na naše hráče čekal silný francouzský tým Chartres v sestavě Gerimont, Gretillat a Justice. A právě Justice zařídil v první partii výhodnou pozici pro Francouze, protože jasně porazil Zenknera, navíc po pěkném výkonu 120 na 11 náběhů. V posledním sobotním kole tedy musel vyhrát jak Leppens kádr 47/2, tak Faus kádr 71/2. Leppens znovu ukazoval proč patří mezi nejlepší hráče součastnosti. S obrovským přehledem hrál naprosto všechny karamboly. Po 45 minutách rozhodčí hlásí 250, na drc. Na druhém stole se Faus chytil proti Gretillatovi a porazil ho jasně 200:23 na 4 náběhy. Domácí BC Vítkov se touto výhrou velmi přiblížil postupu do finále.

V neděli výkony našeho týmu gradovali na neskutečnou úrověň. Zenkner jako první porazil Španěla Gassa, když v 5. náběhu dohrál skvělou sérií 86 karambolů. V posledním kole celé kvalifikace pak byl k vidění bezchybný kulečník. Leppens vyhrál tempo začal a znovu zahrál drcovku. V zápase Espinasa-Faus začal Španěl a udělal 27 karambolů. Faus se skvěle dostal do tempa, chvíli po Leppensovi zápas rovněž ukončuje v 1. náběhu. BC Vítkov potřebuje na zápas proti týmu Coral Colon pouhých 7 náběhů ! Neskutečné. A jedná se o nový mezinárodní rekord. Holandský Etikon sice zahrál dvakrát zápas na pouhé 4 náběhy (de Bruijn 1B na drc, Niessen 71/2 na drc, Tilleman 47/2 na 2), ale to bylo na nižší limity a hlavně v holandské lize. Na mezinárodní scéně zahrál Etikon doposud nejlepší zápas vloni, proti Anagu v kvalifikaci ve Švýcarsku, celkem na 9 náběhů (47/2 na 3, 71/2 na 4 a 1B na 2). Na nejvyšší distance, tzn. 47/2 do 300, 71/2 do 250 a 1B do 150 zahrál Etikon zápas na celkem 10 náběhů.

BC Vítkov tedy suverénně vyhrává skupinu C se 6 body a skore 16:2. Druhé místo obsadil francouzský Chartres, třetí Coral Colon, čtvrtá byla Kodaň.

BC Vítkov si zajistil postup do finále, druhý Chartres rovněž jako poslední postupující.

Všechny účinkující hráče ale naprosto neuvěřitelným způsobem zastínil Eddy Leppens. To, co tento bývalý svěřenec skvělého Belgičana minulosti Emileho Wafflarda, předváděl u kulečníkové stolu bylo až neuvěřitelné. Nebyla to strojová hra na čáře jako předvádí ku příkladu Patrick Niessen, ale naprosto skvělou technikou, fantastickými výběry správných řešení pozic a neuvěřitelným tempem se v podstatě nedostával do problémů. Leppens hrál partie ve vysokém tempu s neuvěřitelným přehledem a vznikl z toho historický výkon. Ano v kádru 47/2 byly zahrány vyšší generální průměry, ale nutno dodat z vyšších limitů. Ale aby někdo zahrál z limitu 250 generální průměr 187,5, to znamená, že udělal pouze jednu chybu, to tu ještě nebylo. Obrovský zážitek sledovat tohoto korunního prince belgického kulečníku při tomto výkonu. Pro srovnání Frederic Caudron zahrál svůj nejlepší generální průměr z kádru 47/2 200,00 ze čtyř partií. Bylo to partie do 300 karambolů a udělal chyby dvě.

BRAVO EDDY !

Ve skupině A vládla domácí Bochum. Domácí hráli bez zdravotně indisponovaného Blondeela, kterého nahradil mladý junior Sam van Etten. A ten potvrdil svoji super kvalitu a všechny zápasy v kádru 47/2 vyhrál s GP 46,88. Bochum v posledním zápase o první místo s francouzským Oissel vyhrála v poměru 4:2. Prohrál pouze Nockermann s Petitem. Třetí skončila holandská Horna. Náš tým BC Vítkov B obsadil konenčné čtvrté místo. O jediný dílčí úspěch se postaral Adam Kozák, který porazil v těsné partii Bota 250:217 na 9 náběhů. Naši hráči měli velmi silné protivníky. Ziogas prohrál své zápasy na pouhých 5,3 a 7 náběhů. Adam Bača na tom byl v jednobandu stejně. Kahofer na 9, Havlik na 11, Kenter na 11. To je úroveň, na kterou zatím nedosahuje nikdo z českých hráčů. Naši hráči nicméně posbírali další cenné zkušenosti, průměrově to od nich nebyl špatný výkon.

Ze skupiny A si kromě vítězné Bochumi zajistil postup rovněž francouzský Oissel.

Skupina B byla nejsilněji obsazená a dal se očekávat tuhý boj a postupové pozice. Skupinu vyhrál francouzský Andernos, což bylo možná trochu překvapení. Druhé místo obsadili domácí. Ale sestava Swertz, van Silfhout a van Geel bude velmi zklamaná. Jsou totiž první nepostupujcí tým. Vlivem nejhoršího skore týmů z druhých míst se do Rosmalenu nepodívají. Třetí skončila dobře hrající španělská Sueca v sestavě Mata, Cuenca a Garriga, čtvrtý byl německý Hilden.

Tudíž přímo nasazený Etikon jakožto minulý vítěz Mistrovství Evropy doplní pětice týmů: DBC Bochum, BC Vítkov, Andernos, Oissel a Chartres.

Finálový turnaj se hraje systémem dvou skupin po třech, první dva si zajistí postup do semifinále. Skupiny byly měli vypadat následovně:

Skupina A:

Etikon - Tilleman, Niessen, de Bruijn

Andernos - Gerassimupoulos, de Backer, Baudoin

Oissel - Devogelaere, Petit, Kahofer

Skupina B:

DBC Bochum - Havlik, van Etten, Nockermann, Blondeel

BC Vítkov - Faus, Leppens, Zenkner

Chartres - Gerimont, Gretillat, JusticeNa závěr je třeba pokěkovat panu Jiřímu Vítkovi. Podařilo se mu znovu udělat turnaj na skvělé úrovni a chvílemi to vypadalo, že se nejedná o kvalifikaci, ale o finálový turnaj. Hráči byli z vytvořených podmínek nadšeni a těší se na další turnaj v klubu BC Vítkov. Možnost pro českého diváka vidět takovýto skvělý kulečník je neocenitelná. Kdo se nebyl podívat, prohloupil.Výsledky skupin

Fotogalerie

VideogalerieČlánky o kvalifikaci na Kozoom - anglická verze, francouzská verze, německé verze  Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Květen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde