Článek

Kladno obhájilo titul čtyřčlenných družstev v trojbandu


Publikoval Administrator 19.01. 2016 11:34:25
Kategorie : ČMBS Český trojband Mistrovství České republiky Klub

Celkem osm týmů se zúčastnilo republikového šampionátu čtyřčlenných družstev v trojbandu na velkém stole. V pátek byla na programu kvalifikační část turnaje, vítěz se dostal do hlavní části turnaje. Ta byla celkem pro šest týmů. Skupiny se odehrály na dvou místech. Skupina A se odehrála na půdě obhájců titulu Kladna, skupina B v Praze na Žižkově v klubu BC Vítkov. Mistrovství bylo okořeněno účastí Eddyho Leppense a Wolfganga Zenknera za tým BC Vítkov.

Z páteční kvalifikace postoupil tým Sokola Žižkov. Hráči Žižkova nejprve porazili tým Billiard Centra. Pak remizovali s B týmem Kladna. Kladno si mohlo zajistit postup v posledním zápase s Billiard centrem v případě výhry 8:0 nebo 6:2 a následně na průměr. Zápas ale nakonec skončil 4:4, což poslalo Žižkov do hlavní části turnaje, do skupiny B.

Skupina A hraná v klubu BK Ekvita Kladno měla favorita v podobě domácího týmu. Dalšími týmy byly Prostějov a Poruba. Tým Prostějova udělal rázný krok za postupem právě v zápase s Porubou. Z hráčů Poruby dokázal vyhrál pouze Radovan Hájek. Pěkný výkon předvedla jednička Prostějova. Zdeněk Galíček porazil Lukáše Popeňažníka v poměru 30:20 na 21 náběhů. Prostějov Poruba tedy 6:2. Stejný scénář měl zápas Poruby s domácím Kladnem. Znovu dokázal vyhrát pouze Hájek, který porazil Kohouta na 19 náběhů. Hájek dosáhl ze dvou zápasů pěkného průměru 1,304. Radek Novák v zápase s Popeňažníkem zahrál nejlepší výkon turnaje. Zápas, ve kterém zahrál 10 sérii, dohrál v 15. náběhu. Kladno Poruba 6:2. Tento výsledek tedy znamenal konec nadějí pro tým z Poruby. V posledním zápase přehrálo Kladno jasně Prostějov v poměru 7:1. Obzvláště třetí a čtvrtí hráči Kladna zahráli skvěle. Váša na 28 náběhů, Aleš dokonce na náběhů 16. Kladno tedy vyhrálo skupinu A bez ztráty bodu s generálním průměrem družstva 1,000. Do semifinále postoupil z druhého místa Prostějov.

Skupina B byla o poznání zamotanější. Žižkov hned v prvním zápase zaskočil favorizovaný Havířov. Hambálek porazil Starečka a Walach tuto sezonu velmi dobře hrajícího Mirka Baču v poměru 30:27 na 35 náběhů. Gazdoš pak v souboji se žižkovským Adamem Bačou zahrál pěkný výkon 30 na 17 náběhů. Konečná remíza, ale nechávala průběh skupiny otevřený. Druhý zápas ve skupině B mezi domácím Vítkovem a Žižkovem skončil také překvapivě. Po zápasech třetích a čřtvrtých hráčů bylo skore vyrovnané 2:2. Vše ale bylo na straně Vítkova, protože se čekaly výhry Leppense a Zenknera. Leppens se s Walachem trápil ale nakonec vyhrál 30:25 na 28 náběhů. Bača ale po vyrovnaném průběhu se Zenknerem zápas jako první dohrál. Zenknerovi stačil jeden karambol z dohrávky, ale úvodní pozici nedal. Konečná remíza znamenala velké komplikace pro Vítkov. Žižkov měl dva body, skore 8:8 a k postupu mu stačilo buď výhra Havířova nad Vítkovem v poměru 6:2 a výše nebo obráceně. Vzájemný zápas Havířova a Vítkova byl otevřený. Lepé do zápasu ale vstoupil Havířov, jelikož Stareček porazil Kozáka a Tomáš Bača Fause. Leppens pak sice porazil jasně Mirka Baču, ale Gazdoš otočil zápas se Zenknerem a Havířov tak porazil domácí Vítkov 6:2. Prohra Vítkova znamenala konec v turnaji.

Nedělní semifinále mezi Kladnem a Žižkovem mělo jasný průběh. Hambálek sice porazil Aleše, to ale bylo ze strany žižkovských hráčů vše. Kladno Žižkov 6:2. Druhé semifinále mělo porobný vývoj. Prostějovský Dostál sice porazil Starečka. Bohužel pro Prostějov se k Dostálovi nikdo nepřidal a Havířov postoupil do finále po výhře 6:2.

Finálový zápas mezi Havířovem a Kladnem se od začátku vyvíjel lépe pro Kladno. Aleš porazil Starečka a Váša Tomáše Baču. Hráči Havířova udělali celkem 64 karambolů a před zápasy jedniček a dvojek bylo jasné, že pokud chce Havířov pomýšlet na výhru na průměr nesmí hráči Kladna překročit právě hranici 64 karambolů. Mirek Bača porazil Radka Nováka v poměru 40:23 na 26 náběhů a v té chvíli bylo jasné, že pokud vyhraje Gazdoš, tak Havířov bude slavit titul. Gazdoš ale celý průběh partie dotahoval. Ve 31. náběhu se dostal na rozdíl pouhých dvou bodů, skore bylo 33:31. Pak ale Kohout zápas sériemi 2, 1 a 4 zápas dohrál a rozhodl tak o obhajobě titulu kladenského týmu.

Turnaj měl na české poměry svoji kvalitu. Celkem sedm hráčů dosáhlo přes jedna generál. Turnaj táhl i diváky. Na Vítkově bylo v sobotu v hledišti okol 40-ti lidí. Velká škoda, že se domácí Vítkov neprobojoval do nedělního finále. Možnost pro českou špičku hrát s Leppensem a sledovat jeho hru oproti našim hráčům je nesmírně poučné. Tak snad přístě.

Výsledky zápasů

Konečné pořadí

Průměrový žebříček turnaje

Fotogalerie

Videogalerie

.Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde