Článek

Dani Sanchez vítěz Super cupu a hráčem roku


Publikoval Administrator 5.03. 2017 16:56:55
Kategorie : Belgie Významné události Světový trojband

Lepší představení trojbandu si snad Ludo Dielis, organizátor slavnostního galavečera Super cupu, nemohl ani přát. Utkání mezi aktuálním mistrem světa Španělem Danielem Sanchezem a vítězem série World cupů z minulého roku 2016 Holanďana Dicka Jasperse rozhodl až třetí rozstřel. V něm byl šťastnější Dani, který udolal Jasperse 2:1. Vzápětí pak dostal Španěl další skvělý dárek ke svým pátečním čtyřicátýmtřetím narozeninám, když se stal nejlepším hráčem uplynulého roku.

Neuvěřitelně krásné místo přispívá konání Super cupu na hodnotě celé této akce. Společenský sál hotelu Hilton v belgických Antverpách s dominanntím lustem a 500-ti díváky u separátních stolků, kde se servírují drahá francouzská vína. Co lepšího si pro propagaci trojbandu přát ? Snad jen úžasný, nervy drásající souboj mezi oběma aktéry. A to se včera povedlo také.

I když ze začátku to spíše vypadalo na jasnou 30-ti minutovou záležitost. Hrálo se na čtyři vítězné sety do sedmi bodů. Atraktivní formát. Ale mohlo být až moc rychle hotovo. Dani totiž první tři sety vyhrál. První dva těsně v poměru 7:5, třetí jasně 7:0. Na Jasperse by v tento moment vsázel málokdo. Následující tři sety ale Dick vyhrál v poměru 7:1, 7:2 a 7:2. Rozhodující sedmý set. Jaspers neproměňuje velké šance. Sanchez požadovaný sedmý bod nakonec jako první dohrál. Jaspers měl ale na kontě 6 bodů a mohl dohrávat. Pravidla Super cupu totiž hovoří, že v případě sedmého rozhodujícího setu má i hráč se žlutou koulí právo v setu dohrávat. Jenom jedenkrát v historii se stalo, že by se hrál na Super cupu rozstřel. Bylo to v roce 2005 a jedním z aktérů by právě Dani. Tenkrát porazil domácího Frédérica Caudrona. Tento rozstřel byl ale infarktový. Sanchez stejně jako v klasické partii začínal a zahrál tři. Zdálo se to dost. Jaspers ale vytahuje těžké strky a zahrává rovněž tři. U čtvrtého je ale obtížná tuš. Jaspers míjí. Ve druhém rozstřelu zahrává Sanchez dva. Jaspers skvěle zahraje prvního, druhý taktéž bez problémů. Třetí strk je otevřený. Ale svoji roli sehrává nervozita, kvalita úderu a Dick netrefuje. Neuvěřitelné drama. Třetí rozstřel a Dani znovu zahrává dva body. Třetí neuvěřitelně těsně. Jaspers zahrává úvodní pozici. Ideální to úplně není, musí hrát druhou rukou. Potřebuje strk krátký-dlouhý-dlouhý lehce zkrátit. Což se mu nepovedlo a prohrává třetí rozstřel v poměru 2:1.

Byla to nádherná bitva. Neuvěřitelná reklama na trojband. Zápasu nechybělo vůbec nic. Přelévání skore z jedné strany na druhou, neuvěřitelné vypětí od obou hráčů. Klobouk dolů.

O pár minut později pak Dani uzavřel svůj skvostný večer vítězstvím v anketě o nejlepšího hráče roku 2016. Zástupci konfederací, federací a 50 nejlepších hráčů světa Daniho zvolili před Frédéricem Caudronem o 24 hlasů. Třetí skončil Dick Jaspers se 133 hlasy, o 9 méně než Caudron.

Za oba triufy obdržel Dani Sanchez šeky na celkem 10000 euro. Dani rovněž převzal cenu ve tvaru tága za hráče roku, která je posázena celkem šestisty diamanty. S touto cenou však Dani pouze zapozoval fotografům a musel ji vrátit organizátorům. Odnést si ji může pouze hráč, který bude zvolen hráčem roku třikrát v průběhu pěti let. Danimu se toto již jedenkrát povedlo. Vyhrál mezi lety 2004 - 2006 a v té době obdržel pozlacený kulečníkový stůl. Podaří se mu toto zopakovat ?

Celý večer pak uzavřela neméně skvělá exhibice od Mistra Magic Turka Semiha Sayginera.

Celý zápas a Sayginerovu exhibici si přehrajte ve videoarchivu KozoomuTwitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde