Článek

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu


Publikoval Administrator 13.02. 2020 15:28:11
Kategorie : Klub Český trojband Významné události

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.Šestý hrací víkend extraligové soutěže byl zejména ve znamení utkání mezi vedoucím týmem z Kladna a hostujícím týmem ze Žižkova. V listopadu se povedlo žižkovským na domácích stolech kladenské porazit 8:0. A tak bylo z pohledu kladenského týmu svým soupeřům co vracet. Domácí Áčko vedlo nad týmem BC Vítkov - Sokol Žižkov o pouhou remízu ve skore. Bylo tedy jasné, že případná výhra jednoho z týmů je přiblíží k zisku mistrovského titulu. Remíza by znamenala boj o každou vyhranou partii v dalším průběhu soutěže. Utkání mělo také náboj díky účasti zahraničních posil obou týmů. Za domácí nastoupil Němec Markus Schönhoff. Za hostující aktuální dvaadvacátý hráč světového žebříčku, vicemistr světa i Evropy Dán Dion Nelin. 

V prvním kole utkání se utkaly jako čtverky obou týmů Štěpán Kohout s Adamem Kozákem. Jako trojky proti sobě nastoupili Markus Schönhoff a Adam Bača. V prvně zmiňovaném zápase se Adam Kozák dostal díky sérii 8 do vedení 2:13 na 8 náběhů. Štěpán ale hned o dva náběhy později kontroval stejně vysokou sérií. Od tohoto momentu byl zápas nesmírně vyrovnaný. Adam vedl po 31. náběhu 23:27. Štěpánovi se v tento moment povedlo otočit vývoj zápasu. Po sobě zahrál série 2-5-2-3 a otočil na 35:28. Adam se už nedokázal na svého soupeře dotáhnout a prohrál 40:34 na 43 náběhů. Na druhém stole zahrál za stavu 6:7 Adam Bača sérii osmi bodů a dostal se do vedení 14:7. O tři náběhy později zahrál znovu osm a do pauzy šel ve vedení 23:7. Ihned po pauze Adam zahrál další čtyři a dva a ve 13. náběhu vedl 29:11. Konec zápasu byl ale ještě daleko. Adam přestal trefovat a toho dokonale zkušený německý hráč využil. Markus zahrál třikrát čtyři a dotáhl se na rozdíl pěti bodů. Stav byl 31:26 na 21 náběhů. Nicméně v závěru byl znovu lepší Adam a zápas se mu povedlo ve 31. náběhu dvěma body dohrát. Markus potřeboval deset bodů na remízu. Netrefil však zahajovací pozici. 

Zápas Radka Nováka s Dionem Nelinem byl po celý průběh neuvěřitelně otevřený. Snad 90% náběhů na stole stála obrácená kvarta. Nelin šel do pauzy díky sérii šesti bodů ve vedení 12:22 v 10. náběhu. Po pauze ale dánský hráč zvolnil a Radek se pomalu dotahoval a prohrával o pět bodů. Nelinovi se ale povedlo zahrát po sobě série 5 a 2 a dostal se do vedení 23:35 po 21. náběhu. Zdálo se být rozhodnuto. Radek ale zahrál sérii 6 a znovu prohrával o pouhých 6 bodů. Ve 24. náběhu zahrál Nelin sérií tři bodů a dostal se do vedení 31:38. Radek zahrál tři. Dion jeden, nedává poslední. Radek se znovu dostává do série. Má 4 a na stole stojí těžší obrácená kvarta. Radkova koule z rohu udělala menší oblouk, úhel se zkrátil a pátý bod o kousek netrefil. Dion již poté nezaváhal a poslední bod nekompromisně trefil. V tento moment se Honza Aleš na vedlejším stole díky sérii šesti bodů dotáhl na Martin Boháče. Stav byl 29:29 ve 28. náběhu. Oba hráči moc dobře věděli o co se hraje a tak byl závěr zápasu neuvěřitelně napínavý. Martin se díky dvěma a poté třema bodům dostal do vedení 30:34. Ve 35. náběhu Honza nechal na stole dobrou pozici pro Martina. Ten z ní vytěžil tři body a dostal se do vedení 31:38. V náběhu následujícím Honza těsně vynechal a Martinovi se poté dvěma body povedlo zápas ukončit. 

Pekelně dramatické utkání tak skončilo šťastněji pro hostující tým, který zvítězil v poměru 2:6. Takového bitvy posunují výkonnost hráčů nahoru. 

Záznamy zápasů

Kohout - Kozák

Schönhoff - Bača

Aleš - Boháč

Novák - NelinHned tři utkání měl na programu jablonecký a prostějovský tým. Jablonečtí se při cestě na Moravu předehráli v pátek utkání v Prostějově. Domácí bojují o záchranu v soutěži a tak nasadili Martina Dostála. O zrádnosti prostějovského domácího prostředí se tentokrát naplno přesvědčil Pepa Tichák. Na zápas proti domácímu Všetičkovi by jistě rád co nejrychleji zapomněl. A to samé bude platit o Pavlu Škopovi. Ten na rozdíl od Ticháka hrál skvostně. Po prvním kole, kdy byl stav nerozhodný 2:2, se dostal Škop do vysokého vedení nad obávaným Galíčkem. Pavel vedl již 16:29 ! Na vedlejším stole úplně vyhořel Martin Dostál a Jan Hudák směřoval k vítězství. Zdeněk Galíček ale dokázal zápas dokonale otočit. Zahrál série 3, 4, dvakrát 5 a najednou vedl 36:35. Nakonec jako první zápas dohrál. Škop potřeboval dva body na remízu a tím by zajistil celkové vítězství svému týmu. Nedal však zahajovací strk a utkání skončilo dělbou bodů. Pro domácí měl tento bod cenu zlata.V sobotu se jablonecký tým přesunul do Ostravy, kde se prvně v nové herně domácích odehrálo utkání Extraligy. V prvním kole porazil Dvořáček Ticháka. Honza, i když toho nyní mnoho nenatrénuje, se pomalu zlepšuje. Škoda však závěru zápasu. Na 33 náběhů měl 32 bodů. Zápas ale ukončil až v náběhu 59. Stav utkání ale srovnal Janis Ziogas. Ten porazil Milana Ráčka 40:32 na 56 náběhů. Opravdu až smolně se vyvíjely zápasy Pavla Škopa o tomto hracím víkendu. Po páteční těžké porážce s Galíčkem snad zažil ještě těžší direkt od Pavla Domanského. Za stavu 34:38 domácí hráč dohrál zápas šesti body. Pavel Škop zahrál z dohrávky pouze zahajovací pozici a prohrál o jeden bod. O celkové výhře domácích rozhodl Radovan Hájek. Radek za stavu 26:25 zahrál sérii šesti bodů. Poté přidal ihned další 4 a 2 body a vedl 38:25. Honza Hudák se ještě snažil do zápasu vrátit, zahrál sérii šesti bodů. Bylo však již pozdě a Radek zvítězil 40:35 na 40 náběhů. 

Záznamy zápasů

Dvořáček - Tichák

Ráček - Ziogas

Domanský - Škop

Hájek - HudákUtkání na severní Moravě mělo na programu také Béčko Kladna. Poslední tým tabulky v sobotu předvedl dobrý výkon proti Havířovu. Nakonec sice kladenští prohráli 8:0, ale zahrál průměr týmu 0,726, nejlepší v sezoně ! Jarda Korec prohrál o tři body s Pavlem Starečkem. Martin Bálek vedl nad Mirkem Bačou již 24:16. Mirek ale předvedl fenomenální finiš. Zbývajících 24 bodů zahrál na 10 náběhů a to zejména díky sériím 9-4-6-4 ! Skvostně začal Ivo Gazdoš proti Petru Markupovi. V 16. náběhu měl Ivoš 31 bodů ! Zápas nakonec ukončil ve skvělém 23. náběhu ! Nenechte si ujít záznam zápasu.

Jestliže byl zmíněn sezonní výkon hostujících, tak to samé platí u domácích. Průměr 1,066 je zatím jejich nejlepším. 

Záznamy zápasů:

Stareček - Tichý

Gazdoš - MarkupZávěrečné sobotní utkání se odehrálo na Žižkově. Tamní Béčko nutně potřebovalo porazit prostějovské, aby mohli pomýšlet na šesté místo v tabulce. Navíc do not jim mnoho nehrála páteční remíza prostějovských s Jabloncem. V prvním kole hráči nepředvedli skvostné výkony. Truksa porazil Všetičku a Sibai Adámka. Domácí se dostali do vedení 4:0. 

Ve druhém kole držel krok do poloviny zápasu Vláďa Hambálek se Zdenkem Galíčkem. Poté si ale hostující jednička vypracovala rozhodující náskok a domácího hráče Galíček porazil 40:31 na 45 náběhů. Engin Ferahli tedy nutně potřeboval porazit Iva Coufalíka. Hostující hráč ale předvedl svůj nejlepší výkon kariéry. Na 12 náběhů měl 17 bodů, zatímco Ferahli měl pouhé body 3. V 19. náběhu udělal Coufalík sérii čtyř a vedl 11:24. Ivoš tempo přes jedna průměr nevydržel. Ferahli se dotáhl na rozdíl pěti bodů. Prohrával 23:31. Ivoš ale hned zahrál 4 a 2. Engin již nedokázal odpovědět a zápas Ivoš ukončil ve 45. náběhu. 

Hosté si tak odvážejí bod a jsou velice blízko jistotě záchrany v soutěži. Nad Béčkem Žižkova mají náskok jednoho bodu a navíc snazší los. V dalším kole doma přivítají poslední Kladno B a dá se očekávat, že prostějovští nastoupí s Martinem Dostálem. Na žižkovské nejspíše čeká baráž.Na velice dobrý sobotní výkon navázali havířovští hráči i v neděli proti Jablonci. Bratři Starečci dostali v prvním kole svůj tým do vedení 4:0. Laďa porazil Ticháka na 40 náběhů, Pavel Ziogase o 9 bodů na 60 náběhů. Ve druhém kole předvedl Mirek Bača nejlepší výkon utkání, když porazil Pavla Škopa 40:33 na 31 náběhů. O dva náběhy hůře zahrál Ivo Gazdoš. Ivoš za stavu 16:16 po 24. náběhu po sobě zahrál série 2-8-5-3-2 ! Tedy 20 bodů na 5 náběhů ! Honza Hudák ještě za stavu 38:23 zahrál sérii 8. Ale stejně jako v sobotu s Hájkem již bylo pozdě. Ivoš dohrál ve 33. náběhu a zvítězil 40:34. Domácí byli jen čtyři náběhy nad GP družstva 1. Ivo Gazdoš zahrál z víkendových zápasů průměr 1,428 !

Záznamy zápasů:

Stareček - Tichák

Gazdoš - HudákJasný průběh měly utkání mezi Porubou - Kladnem B a Kladnem A s Prostějovem. Oba skončily v poměru 8:0 pro domácí. Poslední (bratrovražedné) utkání šestého hracího víkendu bylo ve znamení fantastického představení Diona Nelina. Tomu stačilo 30 minut, aby dohrál partii proti Vláďovi Hambálkovi na 10 náběhů !

V prvním kole porazil Dirn Sibaie na 47 náběhů a Kozák Truksu na 51 náběhů.

Ve druhém kole hned ve druhém náběhu zahrál Dion Nelin sérii 18-ti karambolů ! Dion byl perfektně koncetrovaný a strky hrál s neuvěřitelnou jistotou. Zbylých 22 bodů zahrál na 8 náběhů. Ani jednou nevynechal a své galapředstavení ukončil finální sérií čtyř bodů v 10. náběhu. Dion tak o náběh překonal lednový výkon Dicka Jasperse a tento výkon je tedy nejlepším, který kdy byl na našem území zahrán. Byl to neuvěřitelný kulečníkový zážitek a určitě si ho nenechte ujít ze záznamu. Těch 30 minut za to stojí. Konečnou výhru 0:8 pro Áčko stvrdil rovněž velice dobrým výkonem Adam Bača. Ten zahrál v zápase s Enginem Ferahlim do pauzy sérii deseti bodů. Na 11. náběhů měl 25 bodů. Zápas nakonec dohrál ve 27. náběhu. 

Dion tedy o tomto víkendu potřeboval na 80 kvart 36 náběhů, což je průměr 2,222. A také Adam odehrál jeden ze svých nejlepších výkonů, když ze dvou zápasů zahrál průměr 1,379.

Generální průměr 1,185 žižkovského Áčka z tohoto utkání je jejich nejlepším výkonem sezony.Fotogalerie utkáníZáznamy zápasů:

Fouad Sibai - Marcel Dirn

Ota Truksa - Adam Kozák

Engin Ferahli - Adam Bača

Vladimír Hambálek - Dion NelinDo čela tabulky se tak dostal tým BC Vítkov - Sokol Žižkov. Ten vede o dva body před A týmem Kladna. Na třetím místě je se shodným počtem 15-ti bodů a bodovou ztrátou na druhé Kladno BC Havířov a BC Poruba. Poruba má o dvě výhry horší skore. Havířov i Poruba hrají v dalším kole na Kladně. Budou to tak přímé boje o čelo tabulky. Vedoucí tým soutěže doma hostí nevyzpytatelný Jablonec, který tak může pomoci družstvům na druhém až čtvrtém místě. Drama vrcholí :)Sedmý hrací víkend je na programu v sobotu 29. února a neděli 1. března. 

Připomínáme, že v neděli 23. února končí přihlášky na letošní poslední Velkou cenu v trojbandu, která se uskuteční v Prostějově. Výsledky zápasů

Průběžná tabulka

Průměrový žebříček soutěže  Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde