Naši hráči na mistrovstvích


European Championship Cadet - Welberg (NED)
Datum konání turnaje: 05. 11. 2010 - 07. 11. 2010

Adamové Bača a Kozák se o tomto víkendu zúčastnili ME kadetů ve volné hře, které se konalo v holandském městě Welberg. Oba určitě pomýšleli minimálně na postup ze skupiny, protože na to určitě mají výkonnost. Pro Adama Kozáka to už bylo jeho čtvrté ME kadetů, zatímco pro Adama Baču to bylo první ME jednotlivců.

Turnaj začal v pátek úvodními zápasy čtyrčlených skupin. Z každé skupiny postupovali dva nejlepší hráči. Adam Kozák začal naprosto fantasticky, zahrál výkopovku (200 / 1) a nedal svému holandskému soupeři vůbec žádnou šanci. Adam Bača také začal vítězně, ve vyrovnaném zápase bojoval s holanďanem Jongem. Za stavu 145 : 120 pro holandského hráče se Adam zkoncentroval a partii dohrál sérií 80 karambolů v 10 náběhu. Ve druhém kole skupin narazili oba naši hráči na těžší soupeře. Adam Kozák jasně prohrál se Španělem Gimenezem na 6 náběhů. Španěl hrál ve skupině skvěle a skupinu jasně vyhrál s GP 37,50. Na Adama Baču čekal francouzský hráč Franck, který na posledním ME obsadil 3 místo. Adam celý zápas prohrával, ale za velmi nepříznivého stavu 32 : 130 se vzchopil, zahrál 69 sérii, Francouz kontroval sérií 20, Adam šel ke stolu za stavu 101 : 150 a věděl, že už nemůže na nic čekat a pokusit se zápas dohrát. A to se naprosto do puntíku podařilo, Adam skvěle otočil zápas sérií 99 karambolů a už v pátek si zajistil postup mezi nejlepších 8 hráčů. Ve třetím kole základních skupin Adam Kozák narazil na rakouského soupeře, který byl jasně nejslabším článkem. Adam ho jasně porazil a zajistil si taktéž postup do čtvrtfinále. Na Adama Baču čekal teprve 13 letý velký talent belgického kulečníku Stef van Hees, který na tomto ME sbíral cenné zkušennosti. Adam ho jasně porazil na 9 náběhů, ale belgický talent dá o sobě v budoucnu jistě hodně vědět. Adam tedy bez zaváhání vyhrál skupinu a postoupil z prvního místa. Z druhého místa postoupil Francouz Matthieu Franck.

V sobotním čtvrfinále už ale na české hráče čekali velice silní soupeři. Adam Kozák hrál s talentovaným Francouzem Tachoirem, který vyhrál skupinu D. Adam Bača nastoupil proti belgické jedničce Thomasi Caluwaertsovi, který překvapivě klopýtl ve skupině a postupoval až ze druhého místa. Adam Kozák nezahrál podle svých představ a podlehl Francouzovi 200 : 87 na sedm náběhů a turnaj pro něj v sobotu skončil. Nakonec se umístil na 7. místě. Adam Bača nastoupil do čtvrtfinále nabuzen a věděl, že pokud zvítězí tak si z Holandska odveze minimálně bronzovou medaili. Začínal jeho belgický soupeř a zahrál 30 karambolů. Adam ale vstoupil od zápasu skvěle, z výkopu zahrál sérii 115. Jeho soupeř na toto nedokázal zareagovat a Adam zápas v poklidu dohrál na 4 náběh, překvapil soupeře i všechny diváky a již sobotu večer si zajistil medaili. V dalších čvrtfinálových bojích si zajistil postup Španěl Gimenez, který zahrál partii na drc ( 200 / 1 ) a posledním semifinalistou se stal Francouz Franck.

V nedělním semifinále na Adama čekal tvrdý oříšek v podobě španělského hráče Gerarda Gimeneze, který měl doposud nejlepší generální průměr a byl proti Adamovi jasným favoritem. Ale Adamovi ve čvrtfinále a semifinále sedly stoly a nenechal se zastrašit. Za vcelku vyrovnaného stavu 86 : 76 po 2 náběhu pro Španěla Adam sérii 124 karambolů zápas dohrál a dostal Španěla pod tlak. Gimenez se ale ukázal jako hráč a zápas sérií 114 zremizoval a bylo postaráno o největší drama turnaje. O vítězi musel rozhodnout rozstřel do 20 karambolů. Gimenez vyhrál tempo a začal. Zahrál pouze 4 karamboly, Adam ale nabídnutou šanci nevyužil, zahrál pouze 3 karamboly. Gimenez ve 2 náběhu zahrál také pouze 2 karamboly, Adam dorovnal na 6 : 6. Ve třetím náběhu Gimenez vynechal a Adam už tuto šanci nepustil a zápas 14 karamboly dohrál a mohl tak slavit po tvrdém boji postup do finále. Z druhého semifinále, které bylo ve Francouzské režii, postoupil Adrien Tachoire, také po velmi vyrovnaném zápase.

Finále se hrálo na stole číslo 3 a ten Adamovi moc nevyhovoval už v základní skupině. Bohužel při Francouzovi stálo hodně štěstí, navíc mu Adam nechal výhodnou pozici a Francouz partii ve třetím náběhu dohrál. Adam měl dohrávku, skvěle se dostal do pozice, následně si i postavil americkou řadu, ale bohužel, když měl okolo 50 karambolů pozici uspal a už se nedokázal zpátky dostat do pozice. Zápas nakonec skončil v poměru 200 : 79 na 3 náběhy pro francouzského hráče, který se stal Mistrem Evropy.

Adam se mohl stát teprve třetím hráčem v České republice, který by získal zlatou medaili na ME, bohužel se tak nestalo, ale stejně je to pro něj obrovský úspěch a Adam dal o sobě v Evropě jistě znatelně vědět. Adam se po tomto mistrovství řadí mezi takové hráče jako je Marek Faus, Vlastislav Tauterman nebo Pavel Böhm, kterým se podařilo vybojovat medaili na evropské scéně. Náš klub mu děkuje za skvělou reprezentaci a doufáme, že Adam bude v nastoleném tempu pokračovat.

Výsledky jednotlivých zápasů

Konečné pořadí


Ohodnoť článek

Hodnocení:
68.0
13 hlasů
1 2 3 4 5


Přidej komentář k turnaji


Minulé publikované turnaje:

Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde