Podrobnosti ostatních zápasů
Detaily zápasů

Žižkov D

8:10

Žižkov C


Podzimní bratrovražda


Status: zápas odehrán

Publikoval Martin Daněk 2.11. 2022 21:47:50


4. kolo

datum utkání: 30. 10. 2022

Info o zápase:

Tak je to zase tady, vrchol podzimu - Žižkov C versus Žižkov D - zápas 1. třídy na malém stole. V tomto týdnu nebylo důležitější kulečníkové události. Někdo by mohl namítnout, že i World Cup v Holandsku popř. Velká cena v Havířově stojí za zmínku. Já jsem ale na tyto události úplně zapomněl a výsledky jsem se dozvěděl až dodatečně. Myslím, že většina kulečníkářů to měla podobně.

Na utkání jsme se připravovali jednak pravidelným tréninkem, ale nezanedbávali jsme ani teorii - posezení nad plzeňským nefiltrem. Nezasvěcený laik by si myslel, že se na zápas těšíme, co pěkného předvedeme a jak s déčkem coby favorité zatočíme. Opak byl ale pravdou. Ve skutečnosti se jsme se zápasu báli. Zaznívaly strašidelné historky, koho kdy porazili Klusáček, Mráček. A pod kotel přitápěl i Libor Bača, který má divnou teorii, že doma bychom měli zahrát dobře, a který se naším rozpoložením výborně bavil.

A nastal tedy čas pravdy. Misto obávaného Klusáčka nastoupil ještě obávanější Mráček. Mohl také nastoupit neméně nebezpečný Tomáš Novák - ten ale naštěstí přišel v sobotu místo v neděli.

Za nás nastoupil Mirek Krahulík, Karel Verner a Ota Klíč. Za déčko Pavel Hanuš, Zdeněk Hrubý a již zmíněný Ruda Mráček. Nasazení na volnou hru bylo Verner - Hanuš, Krahulík - Hrubý,  a Klíč - Mráček.

Karel Verner s Pavlem Hanušem se snažili koule sehrát a dělat série. Bohužel často chybovali ve strcích, které by měly být jisté. Karlovi se několikrát nepovedl ne úplně těžký tahák. Nakonec se prosadil Pavel, kterému se podařila série 34. Nebylo to špatné, ale určitě čekal víc. Partie skončila 90:111 v náš neprospěch.

Tuto partii jsem sledoval živě a současně jsem viděl peklo, které se rozpoutalo na stole č. 2 - Ruda Mráček si podával Otu Klíče. Řeč těla hovořila jasně, Ruda byl ve svém živlu. Své strky často doprovázel mohutným pohybem celého těla. Ota jen sklesle pozoroval Rudovu jízdu. Ten trefoval všechno a pozice po něm nebyly úplně snadné. Obrat nakonec nenastal a Ruda si připsal cenný skalp - 47:57 v náš neprospěch. Pro Otu debakl. Uměl i stovkové série v Americe. A největší drama se odehrálo v partii Hrubý vs. Krahulík. Mirkovi se nepodařilo získat rozhodující náskok a Zdeněk ho v posledním náběhu předehnal o 2 body. Bylo potřeba dát prvního plus 2 další na výhru. Viděl jsem na internetu video s desítkou způsobů jak se dá trefit první. Mirkovo řešení mezi nimi ale nebylo. Rozhodl se využít efektu v rohu, kdy se dráha koule natáhne. V Eflerově knize je to popsané na str. 267 - Rohová obrátka. Někdo by řekl, že měl Mirek jen štěstí. I v minulé bratrovraždě ale zahrál prvního podobným způsobem, kdy šla jednička před dvojkou a zápas díky tomu vyhrál. Partie skončila 60:54. Zaplaťpánbu za tyto dva body. Po tedy volné 2:4 a nadějě pořád žije. Ten Mráček přece musí odpadnout nebo se Ota chytí a přejede ho.

Na kádr si Mirek a Karel soupeře prohodili. Teď jsem sledoval partii Hanuš - Krahulík. Mirek se už chytil a vyvíjel na Pavla nepříjemný tlak. Spoustu toho natrefoval. V 9. náběhu to ale s Mirkem začalo vypadat nahnutě. Zdálo se, že se Pavel chytil a začal hrát krátkou hru. Naštěstí pro nás Pavel chyboval. Buď netrefil něco relativně lehkého nebo si postavil basu sám. Mirek na jeho poměry docela zadával. Ani jedna pozice od něj nebyla nehratelná, spousta jich bylo vysloveně lehkých, a některé z nich byly s možností okamžitého sehrání do dominanty. Mirek jako jediný dohrál partii do limitu - 125:76/20. Partie v kádru mezi Otou a Rudou vypadala úplně stejně jako volná hra a také skoro stejně dopadla - 59:45. Partie Karla se Zdeňkem vypadala celkem jasně. Zdramatizovala se ale v závěru, kdy reálně hrozilo, že Zdeněk Karla přehraje. Výsledek 119:114.

Po kádru tedy 6:6 a drama vrcholilo. Opět bratrovražda jak má být.

Mirek nastoupil se Zdeňkem. Partie byla od začátku jednoznačná. Mirek hrál svůj standard a Zdeněk skoro vůbec nic netrefil. Výsledek jasný 57:19. Naštěstí se konečně zadařilo Otovi. Rudu porazil 25:15, což bylo úplně zásadní. A mohli jsme vidět opak oproti předchozím partiím - tentokrát po závěru sklesle seděl Ruda. Karel s Pavlem se o výsledek tahali až do konce, a nakonec Karel prohrál 22:26. Co se týče JP, moc se nezadařilo. Většina zahrála hluboko pod svůj průměr. V bratrovraždě je ale důležitý výsledek. 10:8 má cenu zlata.

Takže podzimní derby je za námi a můžeme se těšit na jarní pokračování - 1.4. Je možné, že půjde o všechno - setrvání v 1. třídě. A snad nebude potřeba žádný Mirkův parádní kousek jako v dohrávce volné hry a vítězství bude přesvědčivější.

Přehled TOP strků 

Foto


Sestavy:

Zápis o utkání

Ohodnoť výkon týmu

Hodnocení:
0.0
0 hlasů
1 2 3 4 5


Přidej komentář k zápasu

Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde