Podrobnosti ostatních zápasů
Detaily zápasů

Žižkov C

12:6

Žižkov D


Bude C pokračovat ve vítězné sérii?


Status: zápas odehrán

Publikoval Martin Daněk 2.04. 2023 20:40:45


16. kolo

datum utkání: 01. 4. 2023

Info o zápase:

Ještě před zápasem v Mostě, kterým jsme se zachránili, hrozilo, že budeme hrát o udržení. Hráči z týmu D v čele s Liborem Bačou byli natěšení, že pošlou tým C do druhé třídy a sami se zachrání. Hrozila i hloupá možnost, že D nás porazí a sestoupí oba týmy. Pak by byl prostor ke spekulacím, že byl zápas v případě naší výhry cinknutý. K tomu ale naštěstí nedošlo, jasno bylo už před zápasem.

Takže šlo jen o prestiž.

Za nás nastoupili Mirek Mařík, Karel Verzer a já. Podle plánu mělo hrát Déčko v té nejsilnější sestavě - ve hře byla i taková esa jako Libor Bača (jednou jim už pomohl) a Honza Vitouš (lákalo ho si zkusit jednoband). Nakonec za D nastoupili Pavel Hanuš, Petr Klusáček a Ruda Mráček. Tomáš Novák a Zdeněk Hrubý se ze zápasu omluvili. Jedna možnost je, že když už o nic nešlo, tak to nevyhodnotili jako nejvyšší prioritu. Chápal bych ale i další možnost - že už toho věčného prohrávání mají plné zuby. Anebo v Tomáši Novákovi hlodala pochybnost, jestli se mnou coby favorit třeba nemůže i prohrát a raději svěřil osud zápasu do rukou Klusáčka a Mráčka.

A tak tedy vypukla poslední bitva sezóny.

U mě rozhodl o charakteru hry nepovedený tahák hned v prvním náběhu (těsně před koulí 3 se rozhodla moje koule zahájit oblouk) - od tohoto momentu jsem nevěřil ničemu. Ruda mi moc pozic nedal, a i když mi nahrál, tak jsem to stejně pokazil. Roli sehrála i nervozita při domácím zápase. Až do 11 náběhu to vypadalo nadějně. Za posledních 9 náběhů jsem ale dal jen 3 body. Zatím nemám vůli se na to vůbec dívat. Dosáhl jsem svého antirekordu: 32:57/20. Myslím, že po tomto výkonu nabídku hrát v extralize asi nedostanu. Karel si celkem snadno poradil s Petrem Klusáčkem. Petr zahrozil až v dohrávce, kdy nebyl k zastavení a začal jsem se bát, že je schopný dát i potřebných 40 na výhru. Naštěstí se zastavil na počtu 18. Trochu mě to znepokojilo, vzhledem k tomu, že byl Petr můj soupeř pro kádr a 1B. Pěkný boj předvedli Mirek Mařík a Pavel Hanuš. Až do konce to bylo otevřené. Nakonec Mirek prohrál 130:145.

Po volné hře stav 2:4.

V kádru jsem očekával podobný boj jako ve volné na stole č. 2 mezi Mirkem Maříkem a Pavlem Hanušem. K mému překvapení měla partie úplně jiný průběh. Mirek měl partii úplně pod kontrolou. Dělal série kolem 10 a pro Pavla nic moc nenechával. Źe by škola Mirka Krahulíka? Ke konci byl při jednom Pavlově taháku slyšet ten pazvuk kiksu, který standardně dělám jen já. Oddychl jsem si ale až po konci. Pavel je schopný dát velkou sérii i v samém závěru. Nakonec 124:44. Jedinou vadou na kráse byl neproměněný poslední karambol chybějící k dohrání. Karel se na rozdíl ode mě nenechal Mráčkem vykolejit a měl partii pevně pod kontrolou - 125:45/16. Lítá bitva se odehrála mezi mnou a Petrem Klusáčkem. Nevěřil jsem si na těžší sehrávání a tak jsem vždy z pozice vytěžil tak 3 body a předal Petrovi něco ne úplně lehkého. Zdramatizovalo se to v 18. náběhu za stavu 40:30 (v čase 40:20), když Petr trefil pozici, kterou trefit neměl - pěkné "prase" - a ještě přidal dalších 5. Závěr partie je krásná ukázka, na jaké dno je možné se dostat. Oba máme luxusní pozice, koule u sebe a jedním strkem si připravíme totální basu. A v posledním strku šel Petr na cizí kouli a naštěstí strk netrefil. Nakonec vydřené vítězství pro mě - 42:38. Neměl jsem vůli se snažit ještě něco předvést v dohrávce, a tak jsem raději zkazil hned prvního.

Po kádru zdánlivě dobrý stav 8:4. Mohlo to ale velmi lehce skončit naší prohrou. V ani jednom zápase nebyl jasný favorit.

Já jsem zase hrál s Petrem. Do výraznějšího vedení jsem se dostal sérií 12. Bohužel Petr odpověděl taky sérií 12. V tomto momentě ale naši partii výrazně ovlivnil výsledek Verner vs. Mráček 20:15 (Rudův nejhorší průměr v 1B). Takže bez výraznější motivace nakonec můj výsledek s Petrem - 36:28. A poslední výsledek Mařík vs Hanuš 30:38. Ruda a Pavel byli z výsledku roztrpčení, Petr působil odevzdaně. Já jsem po předvedeném výkonu taky moc nadšený nebyl.

Takže nic nového, zase celkové vítězství týmu C. Jen o něco menší drama a tentokrát 12:6 a ne obvyklých 10:8.

A ještě následovalo pokračování v hospodě, kde jsme ventilovali své pocity a frustrace. Řešily se různé věci. Např. jestli přestoupíme na Strahov nebo do BC, do jaké míry za naše špatné výkony může sukno, nedostatečná přestávka mezi volnou a kádrem, jestli jsem měl Petrovi říct o tom hraní cizí koulí ve fázi, kdy šlo o všechno, vhodnost tréninkových partií, ve kterých se navzájem jenom basujeme, sestavy pro příští rok, atd. Z mého pohledu vydařené zakončení sezóny.   


Sestavy:

Zápis o utkání

Ohodnoť výkon týmu

Hodnocení:
85.0
4 hlasů
1 2 3 4 5


Přidej komentář k zápasu

Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde