Publikoval Tomáš Novák 14.02. 2016 14:05:41

12. kolo

datum utkání: 11. 2. 2016

Info o zápase:

Na prvním stole za nás hrál Mirek Krahulík, na druhém já a na třetím Ruda Mráček. Soupeři se na pozici prvního, druhého a třetího střídali, takže např. mě se povedlo hrát každou disciplínu s jiným soupeřem. Do utkání jsme vstupovali s vědomím, ža bychom měli vyhrát, i když soupeř byl podle GP vyrovnaný, vyčníval pouze Mirek Krahulík. Po volné to bylo 4:2. Po nervózním kádru se nám se štěstím podařilo získat další 4 body a do jednobandu jsme tak šli z výhodnější pozice 8:4. Soupeř v jednobandu navzdory našim očekáváním vůbec nekladl odpor a my získali zbývajících 6 bodů. Mirek si nakonec se soupeři poradil nejlíp a získal 6 bodů, já s Rudou jsme přispěli každý 4 body.

Zážitky z utkání: Z utkání si nejvíc pamatuji, že na naši volnou se z nějakých masochistických důvodů poměrně dlouhou díval i Ota Truksa. Já z toho byl nervózní, Mirek se po zápase přiznal, že byl nervózní taky. "Problém" s Otou se ale nakonec vyřešil celkem jednoduše. Jeden z našich hráčů se jal pečlivě studovat pozici, která se mu postavila  na stole, pozorně prozkoumal úhly, naklonil se ke strku a  ... zahrál červenou koulí. Ota ještě asi 2 minuty ze slušnosti zůstal v místnosti, pak ale odešel a byl klid. Za zmínku také stojí ohlušující třískot mučených koulí v jednobandu, které lítaly v sextách po stole přesně podle hesla - "To není možný, že když to bude lítat po stole dostatečně dlouho, tak se ty koule dřív nebo později nesrazí."

Abych si ale nedělal legraci jenom z druhých, tak musím přiznat, že kádr jsem hrál stupidně. Po zápase se mi snažili kolegové radit, abych hrál na tempo, hnal koule do třetiny, nezůstával v rohu, ale uvědomte si!!!, že jste radili někomu, kdo není po zápase schopen ani si sbalit oblečení, ve kterém na zápas přišel. Moje tričko mi Libor Bača sice ještě dokázal vnutit, i když jsem tvrdil, že moje rozhodně není, ale kalhoty už mi nikdo nepodal, takže jsem si musel vyzvednout až druhý den.