Článek

ME Brandenburg - zpravodajství


21. 4. 2013
Kategorie : Mistrovství Evropy Klub Německo

Marek Faus vicemistr Evropy v kádru 71/2

Marek Faus byl velmi blízko zisku historicky prvního seniorského titulu Mistra Evropy v české historii. Poté co s přehledem vyhrál skupinu s generálním průměrem 66.66, narazil ve čtvrtfinále na Pavla Böhma. Naši hráči v boji o medaili sehráli čtyřhodinové utkání, které nakonec Marek Faus v rozstřelu vyhrál. V semifinále Marek porazil vcelku jasně Henriho Tillemana na šest náběhů. Své třetí finále Mistrovství Evropy v kariéře Marek sehrál s vítězem kádru 47/2 a velmi dobře hrajícím holanďanem Raymundem Swertzem. Swertz zápas v pátém náběhu dohrál a na Marka čekal nelehký úkol, zremizovat zápas 129 karamboly. Marek ve výtečném tempu zápas zremizoval a v jednom dnu, tak na něj čekal již druhý rozstřel. Marek vyhrál tempo, ale nechal Swertze začít. Swertz se ale velmi rychle dostal do pozice a zkrácenou partii do 20 karambolů bez problémů dohrál. Marek ale bohužel na to nedokázal zareagovat, nedal hned první karambol. Raymund Swertz tak opouští Brandenburg s vynikajícímu pocity. Nikdo ho nedokázal ve dvou disciplínách porazit a po zásluze je tak dvojnásobným Mistrem Evropy. Marek Faus se tak potřetí v kariéře stal vicemistrem Evropy, podruhé prohrál v rozstřelu.

Pavel Böhm skončil osmý, hráč našeho klubu Ota Truksa byl 22.

Záznam finálové partie na Youtube

Kompletní výsledky kádru 71/2

Ondřej Hošek, Adam Bača a Adam Kozák se stali Mistry Evropy !!

Hned ze začátku Mistrovství Evropy zaznamenala Česká republika velký úspěch. Našemu mládežnickému týmu hrajícímu jako tým Ponětovic se povedlo obhájit titul Mistrů Evropy ve volné hře na malých stolech. Sestava Ondřej Hošek, Adam Bača a Adam Kozák se znovu ukázala jako velmi složitý oříšek pro své soupeře.

Přečtěte si o tomto úspěchu více v sekci Turnaje.

Adam Kozák získal bronzovou medaili, Adam Bača pátý

Čeští junioři o sobě dali znovu hodně vědět. Na Mistrovství Evropy juniorů do 21 let na velkém stole nás reprezentovali třetí nasazený Adam Bača a čtvrtý nasazený Adam Kozák. Do turnaje zasáhlo celkem 12 hráčů rozdělených do tří skupin po čtyřech, postupovali první dva ve skupině a dva nejlepší ze třetích míst.

Přečtěte si o tomto úspěchu více v sekci Turnaje.

Raymund Swertz Mistrem Evropy v kádru 47/2

Holandský hráč Raymund Swertz získal poprvé titul Mistra Evropy seniorů v kádru 47/2. Poté co vyhrál skupinu A, v které přešel přes obhájce titulu Brahima Djoubriho, ve čtvrtfinále vyřadil našeho Marka Fause v poměru 250:111 na 2 náběhy. V semifinále porazil Řeka Gerassimupoulose a ve finále narazil na pro něj velmi známého, rovnež holandského hráče, Henriho Tillemana. Swertz udělal z výkopu 174, Tillaman kontroval 118, ale nechal výhodnou pozici, z které se povedlo Raymundovi zápas ve druhém náběhu dohrát. Swertz, velmi úspěšný v juniorské kategorii, tak v pouhých 24 letech poprvé vyhrál seniorský titul. Marek Faus obsadil s druhým nejvyšším generálním průměrem 76,37 konečné 5. místo. Pavel Böhm skončil jedenáctý.

Kompletní výsledky kádru 47/2

Frederic Caudron obhájil titul Mistra Evropy v jednobandu

Jako první technická disciplína se v Brandenburgu odehrál jednoband. Marek Faus reprezentoval naši republiku na tomto turnaji jako jediný. Ve skupině v prvním zápase narazil na Francouze Jackyho Justice. Po slibném začátku a vedení zhruba o 40 karambolů se mu nakonec zápas nepovedlo dovést do vítězného konce a tesně prohrál 104:120 /16. Druhý zápas se ale Markovi povedl excelentně, s holandským super specialistou Jean-Paulem De Bruijnem se nemazlil a smetl ho na pět náběhů. To znamenalo, že de Bruijn musel zápas s Justicem vyhrát do deseti náběhů. De Bruijn ukázal svoji sílu a zápas jasně vyhrál na pět náběhů a zajistil si postup. Marek nakonec obsadil velmi slušné deváté místo. De Bruijn ve čtvrtfinále ukázal jeho fantastickou hru, proti Blomdahlovi udělal z výkopu sérii 111, vynechal v buzarové americe, když kiksnul. Zápas pak na druhý náběh dohrál. V semifinále na něj ale čekal obávaný Caudron, který ve čtvrtfinále porazil van Silfhouta. Caudron zápas s přehledem vyhrál v poměru 120:40 /6 a postoupil do finále. Z druhého čistě francouzského semifinále postoupil Villers, když porazil Remonda 120:48 /11. Před finále byl jasným favoritem Caudron. A svoji roli potvrdil. I když udělal spoustu chyb, tak Villers nedokázal odpovědět a Caudron vyhrál jasně 120:71 na 11 náběhů. Caudronovi se tak povedlo obhájit svůj poslední titul v jednobandu, který získal ve španělské Cerveře a navíc to byl jeho již stý titul dohromady - Caudron je 81x belgický šampion, 13x mistr Evropy a 6x mistr Světa. Opravdu uctihodná bilance !!

Kompletní výsledky jednobandu

Marco Zanetti je momentálně neporazitelný

Italský kvartový profesionál Marco Zanetti předvádí neuvěřitelné výkony. Po výhrách na turnajích pro pozvané v Laussane a Agipi nebyl ani tentokrát Marco k poražení na Mistrovství Evropy. Turnajem prošel naprosto neuvěřitelně. Nejprve si poradil s naším Radkem Novákem na 17 náběhů, pak porazil Horna na 16 náběhů, ve čtvrtfinále Jasperse na 17 náběhů, v semifinále Caudrona na 12 náběhů a ve finále domácí překvapení turnaje Rudolpha na 18 náběhů. Porpvé v kariéře vyhrál titul Mistra Evropy, navíc v novém světovém rekordu s generálním průměrem 2,500. Zvláště v semifinále ukázal Zanetti svoji neuvěřitelnou sílu. Za stavu 15:3 v pátém náběhu pro Zanettiho zahrál Caudron neuvěřitelnou sérií 28 karambolů, čímž vyrovnal světový rekord a dostal se do vedení 15:31. Zanetti ale po přestávce kontroval sérií 13, dotáhl se na Caudrona a nakonec partii otočil, ve dvanáctém náběhu dohrál sérií 5 a porazil tak Caudrona v poměru 40:37. Jelikož není vyrovnávací náběh, tak měl Caudron dokonce vyšší průměr 3,363, stejně mu ale na výhru nestačil.

Kompletní výsledky turnaje

Fotografie z pátku, soboty, neděle, pondělí, úterý, středy, čtvrtka, pátku, soboty, neděleTwitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde