Článek

Eddy Leppens poprvé vítězem v Zundertu


Publikoval Administrator 31.12. 2015 13:41:23
Kategorie : Belgie Holandsko Turnaje pro pozvané

Skvělým způsobem zakončil kalendářní rok 46-letý Belgičan Eddy Leppens. Dokázal totiž vyhrát 39. edici vánočního turnaje v Zundertu, když porazil ve finále Rolanda Forthomma až v rozstřelu. Turnaj, jehož se zúčastnilo celkem 16 hráčů, se odehrával po čtyři dny v holandském městečku Zundert, kde se také hraje nejvyšší soutěž v trojbandu. Tradičně se hrají zápasy do 50 karambolů, které přináší poměrně odlišný průběh od zápasů do 40 karambolů.

Do včerejšího večerního čtvrtfinále se probojovali: ze skupiny A skvěle hrající Leppens, který neztratil ani bod a měl GP těsně pod 2. Ze druhého místa Leppense doplnil Ceulemans. Skupinu B vyhrál Forthomme před van Erpem, skupina C měla vítěze v podobě domácího hráče van Beerse. Druhý Merckx postoupil dále díky lehce vyššímu GP před Spoormansem. Ze skupiny D postoupili Němci Frings s Hornem.

Ze čtvrtfinále si postup zajistil Forthomme, který porazil jasně Ceulemanse. Leppens otočil zápas s van Erpem, když prohrával 23:36 a zápas i díky finální sérii 11 vyhrál v poměru 50:36. Do té doby velmi dobře hrající Frings prohrál ve čtvrtfinále s Merckxem a Horn překvapivě nestačil na van Beerse.

Dnešní zápasy byly neuvěřitelně vyrovnané. V semifinále porazil Forthomme Merckxe o jeden karambol, když Eddy nedal z dohrávky poslední třetí nutný bod k remíze. Leppens dokonale otočil zápas s Barry van Beersem. Van Beers nedal dvakrát poslední karambol, čehož Eddy využil a zápas sérií 6 dohrál. Van Beers pak sice zremizoval, ale Leppens v rozstřelu zahrál čtyři, na což domácí hráč nedokázal odpovědět, když nedal hned úvodní pozici.

Finalisté ani jednou nedokázali turnaj vyhrát, oba třikrát prohráli ve finále. Do zápasu lépe vstoupil Forthomme, na 8 náběhů měl 21 bodů. Leppens pak náskok soupeře stáhl a dokonce se ujal vedení. Forthomme si ale vedení vzal znovu zpět a začínalo to vypadat na Rolandovu výhru. Leppens ale bojoval a měl znovu výbornou koncovku. Za stavu 41:43 zahrál pět, Forthomme kontroval také pěti. Leppens zápas dohrává čtyřmi body, Forthomme zápas dvěma body zremizuje. Eddy Leppens stejně jako v semifinále v rozstřelu zahajoval. Poté, co vyřešil třetí strk poměrně tězším buzarem, se mu pozice otevíraly a zahrál celkem 7. Forthomme nedal třetí karambol a Eddy Leppens se poprvé raduje z vítězství ze Zundertu.

Eddy Leppens do tohoto kalendářního roku 2015 vstoupil svým prvním vítězstvím na domácím mistrovství v trojbandu a ukončil ho svým prvním vítězstvím v Zundertu. V Belgii je aktuální jednička, s týmem BC Vítkov získal titul mistrů Evropy a s jistotou se dá tvrdit, že Eddy prožil svůj nejlepší kulečníkový rok. Eddy má v těchto dnech nabitý program. O tomto víkendu startuje belgické mistrovství ve všech disciplínách. Leppens jako již tradičně bude hrát kromě volné hry všechny disciplíny. Čeká ho tedy zhruba kolem 25-ti těžkých zápasů. Víkend poté si užijeme Leppense v Česku. Bude totiž za tým BC Vítkov hrát národní šampionát čtyřčlenných družstev. Máme se na co těšit :)

Nejvyšší generální průměr Eddy Leppens 1,786

Nejlepší partie 50 na 18 Eddy Leppens

Nejvyšší série 17 Eddy Leppens

Výsledky zápasů

Konečné pořadí


 Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červenec 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde