Článek

Startuje nová sezona !


Publikoval Administrator 4.09. 2016 18:00:01
Kategorie : Klub ČMBS

O víkendu 17. - 18. září startuje nová sezona Českomoravského billiardového svazu sekce karambol. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.Velký stůlCelkem sedm turnajů čeká na hráče trojbandu.  Na rozdíl od minulé sezony se rozšířil počet Velkých cen v trojbandu. Tuto sezonu je jich na programu celkem pět. Začíná se právě v třetí zářijový víkend na Kladně, pak v listopadu v Prostějově, v lednu v Havířově, v únoru v Jablonci a v březnu v Brně. V minulé sezoně se jednalo o největší turnaje sekce karambol. Pravidelná účast na turnaji byla okolo 20-ti hráčů a VV sekce karambol si slibuje podobný počet i letos. Obhájcem vítězství této série je jablonecký Jan Hudák.

Seriál Velkých Cen

Zásadní změnou pro hráče trojbandu je formát dlouhodobé soutěže. Narozdíl od minulé sezony, kdy se hrál formát dvojic systémem Čechy / Morava se tuto sezonu bude hrát celostátně a družstva budou čtyřčlenné. Do soutěže se přihlásilo celkem devět družstev. Vítěz soutěže se stane mistrem České republiky. Mezi největší favority na zisk mistrovského titulu je kladenské áčko v sestavě Novák, Kohout, Aleš, a Purkyt. Silný tým má také Jablonec nad Nisou nebo Poruba. Na programu je celkem 9 kol. Soutěž začíná 24. - 25. září.

Extraliga v trojbandu

Pro formát dvojic je v lednu vypsáno Mistrovství České republiky. O nejprestižnější titul v trojbandu na velkém stole se bude letos hrát začátkem dubna v havířovském klubu. Titul obhajuje domácí Ivo Gazdoš.

V technických disciplínách na velkém stole se nepovedlo udržet seriál turnajů Classic tour a tak pro hráče specializující se na kádry a jednoband bude nejdůležitější část podzimní část sezony, kdy se budou hrát kvalifikační šampionáty na dubnové Mistrovství Evropy. Postupně je na programu kádr 47/2, který se odehraje v Prostějově. Titul obhajuje Janis Ziogas. Následovat bude začátkem listopadu kádru 71/2, který se odehraje v Trmicích. Obhájce titulu je Marek Faus. Ve druhé polovině pak bude na program jednoband. Pořadaletem je havířovský klub. Titul stejně jako v kádru 71/2 obahajuje Marek Faus.Malý stůlNa malém stole k žádným výrazným změnám nedošlo. O víkendu 17. - 18. září startuje Extraliga v technických disciplínách. Celkem je na programu 14 kol s počtem osmi týmů. Povede se potřetí obhájit titul ostravskému klubu ? Nebo se bude trofej stěhovat do nedalekého Bohumína ? To je asi největší otázka této soutěže. Nedá se předpokládat, že by do boje o titul zasáhnoul někdo další. Ve stejných termínech jako Extraliga se budou hrát národní soutěže. V Čechách v počtu osmi týmů s největším favoritem Mostem a na Moravě v počtu sedmi týmů. V moravské části budou mezi nejsilnější asi patřit Ponětovice, Přerov či Havířov.

Extraliga

Národní liga Čechy

Národní liga Morava

V technických disciplínách se také samozřejmě budou hrát regionální soutěže. Dle regionu se hraje od úrovně 1. třídy klidně až po 4. třídu.

Nejpravděpodobněji na přelomu zimy a jara budou na programu šampionáty v technických disciplínách. Přesné termíny včetně pořadatelů zatím nejsou, kromě jednobandu, který se odehraje v únoru v Praze na Žižkově, určeny.

V trojbandu na malém stole se rovněž nic nemění a na programu budou stejně jako v technických disciplínách regionální soutěže. Vítězové pak budou nasazeni do republikového šampionátu tříčlenných družstev, které bude na programu v červnu. Na konci května také bude šampionát v trojbandu jednotlivců.

V kalendáři sekce karambol mají své místo vyhrazeny i turnaje pro pozvané. V prosinci se v Bohumíně uskuteční již 14. ročník tradičního Turnaje mistrů v trojboji. V dubnu se pak v Ponětovicích uskuteční druhý ročník trojbandového turnaje pro pozvané.Mezinárodní akceHlavní událostí na české půdě bude dubnový evropský šampionát klubových týmů v technických disciplínách. Domácí BC Vítkov se pokusí potřetí vyhrát tento turnaj. Do obhajoby vstoupí se skvělým týmem. Marka Fause a Eddyho Leppense doplní aktuální třetí hráč světového žebříčku Dick Jaspers. Vypadá to ale, že BC Vítkov nebude mít obhajobu lehkou. Holandský tým Etikon, petinásobný šampion tohoto turnaje, totiž angažoval kalibr největší a to samotného Frédérica Caudrona, aktuální světovou jedničku. A tak je velmi pravděpodobné, že v Praze uvidíme tohoto kulečníkového všeuměla. Vše nasvědčuje tomu, že se bude jednat o nejlépe obsazený turnaj v technických disciplínách posledních let. Jistě si tuto akci nenechte ujít !

V evropském kontextu je na přelomu dubna a května na programu šampionát ve všech disciplínách v německém Brandenburgu. Naši zemi na této akci jistě bude reprezentovat spousta hráčů. Oficiální seznamy hráčů různých disciplín budeme znát v lednu.

Na minulém šampionátu předvedli naši hráči skvělé výkony. Nezapomenutelný zážitek byl obzvláště skvělý výkon Martina Boháče v trojbandu na velkém stole, kde se mu povedlo porazil hráče jako je Sanchez nebo Bury a obsadil konečné sedmé místo.

V listopadu je pak na programu světový šampionát v trojbandu ve francouzském Bordeaux. Reprezentovat nás bude aktuální český mistr Ivo Gazdoš. Turnaj slibuje obrovský zážitek v podobě francouzské organizace.

V březnu se pak odehraje v německém Viersenu tradiční Mistrovství světa dvojic v trojbandu.

I ženy budou mít v druhé polovině sezony nabitý program. V květnu se v Belgii odehraje švětový šampionát v trojbandu, v červnu evropský pohár ve volné hře a trojbandu.

Zanednouho konkrétně 21. - 23. října je ve francouzském Ronchin na program evropská Grand prix v kádru 47/2. Reprezentovat nás bude pětice Adam Kozák, Adam Bača, Ondřej Hošek, Milan Ráček a Marek Faus.Kalendář sekce karambolNáš klubCelkem 7 družstev přihlášených do soutěží ČMBS a 30 hráčů na naší soupisce znovu svědčí o tom, že se na Žižkově bude hrát kulečník od září až do května a můžeme hrdě řící, že jsme největší klub sekce karambol.

Již tradičně máme družstvo v Extralize na malém stole. V národní lize máme oproti minulým sezonám pouze jedno družstvo, ale ve velmi silném složení. Na regionální úrovni došlo k velké změně. Regiony středočeský a západočeský se spojily s regionem severočeským a tak vznikly dvě úrovně regionálních soutěží. V 1. třídě budeme mít dvě družstva a zvláště Céčko patří k jednoznačným favoritům na vítězství v soutěži. Rovněž dva týmy budeme mít ve 2. třídě, která se odehraje v počtu devíti týmů.

Náš klub bude reprezentovat i tým v soutěži v trojbandu čtyřčlenných družstev na velkém stole. Tady patří poděkování panu Vítkovi, že můžeme hrát domácí zápasy v jeho klubu.

Naši hráči jako se navíc budou účastnit i turnajů jednotlivců na celorepublikové i mezinárodní úrovni.

V únoru navíc budeme pořádat republikový šampionát v jednobandu na malém stole, kde náš hráč Ota Truksa obhajuje titul. V dubnu pak budeme pořádat regionální přebor.

Jsme také spolupořadatelé dubnového evropského šampionátu klubových týmů v technických disciplínách.Věříme, že sezona bude pro všechny úspěšná a budeme slavit spoustu úspěchů, jak na týmovém, tak na individuálním poli.

Výbor oddílu kulečníku TJ Sokola Žižkov přeje všem hráčům dobrý strk !Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde