Článek

Extraliga trojbandu - 1. hrací víkend


Publikoval Administrator 26.09. 2016 10:55:28
Kategorie : Český trojband

Povedený vstup má za sebou nová soutěž čtyřčlenných družstev v trojbandu na velkém stole. O uplynulém víkendu byly na programu první zápasy, které přinesly zajímavé výkony.

Nejnabitější program mělo družstvo AKK Brno / BC Ponětovice. Ti totiž cestovali do Prahy a Kladna celkem na čtyři zápasy. A i když přijeli bez své největší hvězdy Martina Boháče povedlo se jim získat celkem 5 bodů. Svůj hrací víkend zahájil tým Brna / Ponětovic v sobotu v 11:00 na Žižkově. Favoritem zápasu byl bezesporu Žižkov, nicméně domácí hráči svoji roli nezvládli. Ferahli remizoval s náhradníkem Hrdličkou, Hambálek ani Walach nedali z dohrávky potřebný jeden bod k vítězství v partii i tím pádem i v celém zápase.

TJ Sokol Žižkov - AKK Brno / BC Ponětovice 4:4

Druhý zápas následoval od 15:30 proti SK Billard Centru. Hráči Brna nezaváhali a suverénně vyhráli v poměru 1:7.

SK Billard Centrum - AKK Brno / BC Ponětovice 1:7

V sobotu od Prahy přijel také tým Jablonce a na programu měl stejně jako Brno zápasy s místními týmy. Jablonec postavil velmi silné družstvo a tak byl proti Billard Centru jasným favoritem. Velmi dobrý výkon podal jablonecký Hudák, když zápas s Bílkem do 40-ti bodů zahrál na 39 náběhů.

SK Billard Centrum - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 0:8

Jablonecký a brněnský tým si své soupeře vystřídali a tak další zápas sehráli jablonečtí na Žižkově. Došlo ke změně nasazení týmů. Hráči jsou do každého zápasu nasazeni dle aktuálního generálního průměru z této soutěže. Po prvním kole, kdy se hraje do 30-ti bodů na maximálně 40 náběhů, bylo skore vyrovnané 2:2. Žižkovský Ferahli totiž dokázal po pěkném výkonu 30 na 36 náběhů porazit Ticháka. Velmi dobře ale zvládl zápas proti Hambálkovi nadějný Ettel. I když hráči z Chlumce nad Cidlinou, který v Jablonci hostuje, nevyšel závěr zápasu a nechal Hambálka skore vyrovnat, dohrál partii jako první v limitu 30 bodů na 40 náběhů. Hambálek pak musel dělat na remízu dva body. Ale stejně jako proti Valovi nedal hned zahajovací pozici. Ve druhém kole vše vypadalo jasně pro Jablonec. Škop si po celý průběh zápasu udržoval vedení nad Walachem a nakonec jasně zvítězil. V souboji jedniček obou týmů Bača ihned od začátku prohrával o 10 bodů. A i když se šlo do pauzy za stavu 20:18 pro soupeře, ihned po pauze znovu své vedení Hudák zvýšil na rozdíl 10-ti bodů. Jabloneckému hráči se pak nepovedlo zápas dohrát v limitu, ale Bača který měl vyrovnávací náběh potřeboval udělat 6 bodů na výhru v partii a tím remízu v zápase. Bohužel pro domácí tým udělal pouze čtyři, Hudák vyhrál 37:36 a tím bylo jasné, že si Jablonec z prvního hracího víkendu odveze plný počet čtyř bodů.

TJ Sokol Žižkov - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 2:6

V sobotu byl na programu ještě jeden zápas. BC LakoPlast Trmice totiž cestoval na Moravu, kde sehrál první zápas v Porubě. Domácí nedali hostům z Trmic šanci a vyhráli bez ztráty partie.

BC Poruba - BC LakoPlast Trmice 8:0

V neděli si ale trmičtí spravili chuť. Zápas v Prostějově vyhráli v poměru 2:6.

TJ Kulečník Prostějov - BC LakoPlast Trmice 2:6

Na hráče brněnského týmu čekaly v neděli dva zápasy na Kladně. V prvním zápase s místním Béčkem neměli brněnští žádný problém a jasně zvítězili. Vyznamenal se zejména Hošek, který si zahrál v partii s Tichým životní výkon 40 na 34 náběhů.

BK Ekvita Kladno B - AKK Brno / BC Ponětovice 0:8

V posledním zápase tohoto hracího víkendu to po prvním kole vypadalo na velké překvapení. Brněnský tým se totiž po prvním kole dostal do vedení 1:3 proti kladenskému Áčku, které je žhavým favoritem celé soutěže. Velmi dobrý zápas odehrál Aleš s Valou. Remíza 30:30 na 31 náběhů. Špatný zápas odehrála domácí čtyřka Purkyt, který nestačil na Hrdličku.

Ve druhém kole, ale úřadovali domácí. Hošek nedokázal navázat na svůj výkon z predešlého zápasu a Novákovi podlehl v průměrném partii 27:18. Vůbec žádnou šanci neměl Tauterman. Kohout v zápase potvrdil svoji dobrou formu na začátku sezony, když zaznamenal zdaleka nejlepší výkon celého prvního hracího víkendu 40 bodů na 28 náběhů.

BK Ekvita Kladno A - AKK Brno / BC Ponětovice 5:3Soutěž pokračuje dalším kolem o víkendu 8. a 9. října.

Průběžná tabulka soutěže

Fotogalerie z prvního hracího kolaTwitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde