Článek

Extraliga trojbandu 7. hrací víkend


Publikoval Administrator 14.03. 2017 16:37:46
Kategorie : Klub Český trojband

Všech devět týmů zasáhlo do sedmého hracího víkendu Extraligy v trojbandu na vekém stole. Díky další bodové ztrátě Jablonce v Prostějově navýšilo kladenské Áčko vedení již na 5 bodů. Avšak Jablonec má o jeden zápas méně. Třetímu místu se velmi přiblížila Poruba, která měla tento hrací víkend nejnabitější program.

SOBOTA

Na porubské hráče totiž čekal výjezd do Čech. V sobotu sehráli zápasy s kladenskými týmy.

V prvním zápase s Béčkem si Poruba připsala dva body do tabulky za vítězství v poměru 2:6. Za domácí bodoval pouze Korec. Nutno dodat, že po velmi dobrém výkonu. Svého soupeře Šlechtu porazil v poměru 30:21 na 28 náběhů.

BK Ekvita Kladno B - BC Poruba 2:6

Kladenské Áčko bylo oslabeno o Radka Nováka, který toho času bojoval s Martin Boháčem na Mistrovství světa ve Viersenu. Nováka nahradil Váša. Ani toto oslabení ale domácí nezastavilo na vítězstvím. Po prvním kole se ujali vedení 4:0, když si Purkyt poradil s Ležákem a Váša se Šlechtou. Ve druhém kole výhru stvrdil Aleš, který předvedl nejlepší výkon kola. Přečka porazil 40:10 na 33 náběhů. Čestný úspěch hostů zaznamenal Hájek, který v sbouji prvních hráčů porazil Kohouta v poměru 27:39.

BK Ekvita Kladno A - BC Poruba 6:2

Výjezd na Moravu čekal jablonecký tým. V sobotu odehráli zápas v Prostějově. Hosté nastoupili v optimálním složení, za domácí nastoupil Nenál namísto Kalabise. A právě matador pan Nenál v souboji generací překvapivě porazil mladého Ettela v poměru 19:17 a připsal tak domácím v prvním kole dva důležité body. Tichák skore srovnal výhrou nad Chytilem.

Ve druhém kole si dle předpokladů Škop poradil s Adámkem. V souboji prvních hráčů se potvrdila kvalita Galíčka na domácích stolech. Hudáka porazil jasně 38:25. Celkově tak bod pro oba týmy za remízu 4:4.

TJ Kulečník Prostějov - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 4:4NEDĚLE

Na jablonecké pak v neděli čekal zápas v Brně. Domácí nastoupili ve velmi oslabené sestavě bez Valy, Hoška a Tautermana. Pro hosty tak byl zisk dvou bodů jednoduchým soustem. Za domácí bodoval pouze Jaroš, který překvapivě porazil toto hrací kolo velmi špatně hrajícího Ettela.

AKK Brno / BC Ponětovice - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 2:6

Poruba přejela v neděli ráno z Kladna do Prahy. První zápas sehráli porubští na Žižkově. Byl to přímý souboj o třetí místo v tabulce. Žižkov potřeboval nutně vyhrát. Domácí nastoupili v sestavě Bača, Vitouš, Hambálek a Walach.

Po prvním kole bylo skore nerozhodné 2:2. Walach si dle papírových předpokladů poradil s Ležákem. Hambálek však nestačil na Šlechtu a prohrál v poměru 20:28.

Ve druhém kole překvapivě v souboji prvních hráčl porazil Bača Hájka. Byl to velmi pěkný zápas. Hájkovi však nevyšla, po dobrém startu (15/6), střední část zápasu, kde velmi těsně míjel. Toho Bača využil, skore srovnal a díky dobrému závěru nakonec vyhrál po svém nejlepším výkonu sezony 40:32 na 34 náběhů. Na druhém stole se oběma hráčům vůbec nevedlo. Vitouš s Prečkem sehráli utrápenou, ale vyrovnanou partii. Přeček se dostal v posledních nábězích do mírného vedení, které se mu povedlo udržet. Vitouš potřeboval na remízu dva body z dohrávky. Trefil pouze úvodní pozici. Nakonec tedy bod pro oba týmy za remízu 4:4.

TJ Sokol Žižkov - BC Poruba 4:4

Toho samého času sehrálo zápas Billard Centrum s Trmicemi. Zápas skončil rovněž remízou. V prvním kole porazil Hambálková Hroníka o jeden bod v poměru 21:20. Hostující Hejlík skore sroval po vítězství nad Švárou.

Ve druhém kole si Kozák poradil s Dirnem v poměru 33:22. Domácí Sibai ale pro domácí zachránil bod po výhře nad Bálkem v poměru 26:18.

SK Billard Centrum Praha - BC LakoPlast Trmice 4:4

Poruba svůj náročný víkend zakončila výhrou v poměru 2:6 na Billard Centru. Za domácí dokázal vyhrát pouze Dirn, který porazil Hájka v poměru 31:27.

SK Billard Centrum Praha - BC Poruba 2:6

V posledním zápase kola nutně potřeboval Žižkov hosty z Trmic porazit, aby si uchoval alespoň malé šance v boji o 3. místo. Bohužel domácím se znovu nepovedlo dostat do vedení 4:0 již po prvním kole. Vůbec se nedařilo Hambálkovi, který nestačil na Hroníka v poměru 20:24. Walach skore srovnal po jasné výhře nad Hejlíkem.

Ve druhém kole se oproti prvnímu zápasu s Porubou více dařilo Vitoušovi, který Bálka porazil v poměru 37:26. Na druhém stole se tedy bojovalo o definitivní podobu výsledku zápasu. Bača s Kozákem začali zápas špatně. Do pauzy se šlo na stavu 10:11 pro Baču. Po pauze se povedlo odskočit Kozákovi na rozdíl osmi bodů - 27:19. Bačovi se ale povedlo sérií 8 skore srovnat. Pak přišly od obou hráčů série 2. Za stavu 29:29 však Kozák kontruje sérií 4, na kterou již Bača nedokáže reagovat. Zápas nakonec končí vítězstvím hostujícího hráče 36:30.

Pro domácí to je již šestá remíza v sezoně a tím s největší pravděpodobností ztratili možnost na konečné třetí místo.

TJ Sokol Žižkov - BC LakoPlast Trmice 4:4Předposlední osmý hrací víkend za účasti všech týmů je na programu za dva týdny.Aktuální pořadí ligy

Fotogalerie 7. hracího kolaTwitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde