Článek

Ivo Gazdoš vítězí na Kladně


Publikoval Administrator 9.10. 2018 18:17:25
Kategorie : Klub Český trojband

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš se stal vítězem prvního turnaje Velké ceny v trojbandu na závodním stole. Ivoš ve finále porazil domácího Radka Nováka nejtěsnějším poměrem o jeden bod na 31 náběhů. Turnaj se zúčastnilo celkem 36 hráčů a odehrálo se celkem 64 zápasů.

Změnou prošel systém turnaje seriálu Velkých cen. Do hlavní fáze turnaje je od této sezony nasazeno pět namísto osmi hráčů. Z poslední fáze kvalifikace postupuje do hlavní části celkem sedm hráčů. V před kvalifikačních kolech si postup do další fáze zajišťuje také nejlepší hráč z druhého místa. Hráči tak mají v každém zápase o co bojovat. Na druhou stranu se turnaj při počtu 36 hráčů protáhne o devět zápasů. Organizující kluby tak budou mít velkou fušku s pokrytím celého průběhu turnaje. Poklona patří všem členům kladenského klubu, kteří se na organizaci prvního turnaje podíleli. Zvládli jste to skvěle ! Navíc se ve velmi krátké době povedlo nastavit a zprovoznit živý přenos. Turnaj tak dostal další náboj a jeho průběh místy na youtubovém kanálu kladenského klubu sledovalo více jako 30 diváků. 

Turnaj odstartoval již ve čtvrtek v 10:00. A již před-před-před kvalifikace přinesla dobré výkony. Hráči byli do turnaje nasazeni dle konečného pořadí z Velké ceny z minulé sezony. A tak se již v této fázi potkali silní hráči. Skupinu A vyhrál Pavel Škop před Hambálkem. Ve skupině B do turnaje skvěle vstoupil havířovský Pavel Stareček, který porazil Hovorku 20:1 na 11 náběhů. A díky výhře i v druhém zápase nad Truksou o jeden bod si zajistil postup do další fáze. Ve skupině C dokázal Faus porazit Bušanského a Domanského. Jako šťastný poražený do další fáze postoupil žižkovský Truksa, který zahrál se ziskem dvou bodů GP 0,808.

V další fázi však Otovi Truksovi stopku vystavil Radek Novák. Ten i přes nevalný výkon Otu porazil poměrem 15:11. V před-před kvalifikační skupině B snadno vyhrál Marek Faus, který porazil Truhláře s Pechmanem. Turnaj v této fázi skončil pro Pavla Škopa. Ten v zápase o postup s prostějovským Galíčkem zahrál velmi bídně a nakonec prohrál 20:8 na 19 náběhů. Skupinu D vyhrál jablonecký Hudák před Pavlem Starečkem. Pavel Stareček do skupiny znovu vstoupil výkonem na 11 náběhů nad Bílkem. V zápase o postup však lépe zahrál Hudák, který havířovského hráče porazil 20:7 na 14 náběhů. Stareček dosáhl na GP 1,080 a tím si zajistil postup do další fáze jako nejlepší hráč z druhého místa.

V před-kvalifikační skupině A si postup díky výhře 20:4 na 12 náběhů nad Vintrochou zajistil Marek Faus. Skupinu odstartoval zápas mezi klubovými kolegy Vintrochou a Starečkem. Mladý Vintrocha svého kolegu zaskočil a porazil v poměru 18:14. Stareček však vzápětí porazil Fause na 19 náběhů. Stareček měl GP 0,772. Faus tak před zápasem s Vintrochou věděl, že musí vyhrát a to navíc na dobrý výkon. A to se mu dokonale povedlo. Ze skupiny B snadno postoupil Novák. Dirna porazil na 12 náběhů. Skupinu C rovněž snadno vyhrál Galíček. Ten dosáhl nejlepšího výkonu ze všech. Partie zahrál na 20 a 15 náběhů. Avšak i druhému v pořadí v této skupině se povedlo projít do další fáze. Žižkovský Walach zahrál GP 0,8, o dvě kvarty více jak Pavel Stareček a postoupil tak na jeho úkor. Skupinu D vyhrál Jan Hudák o sedm setin před Enginem Ferahlim.

V pátek v podvečer byla na programu poslední fáze kvalifikace. Krom vítězů postupovali hned tři hráči z druhých míst. Stejně jako v předešlé fázi se ve skupině potkali Walach s Galíčkem. K nim byl nasazen jablonecký Ziogas. Skupinu vyhrál Walach, který dosáhl na tři body. Galíček byl po dvou remízách na druhém místě. GP 0,8 dával šanci na postup do hlavní fáze turnaje. Skupinu B zvítězil Vladimír Stareček před Janem Hudákem pouze o průměr. Vzájemný zápas skončil remízou na 26 náběhů. Stareček však předvedl lepší výkon než Hudák proti třetímu hráči skupiny Sibaiovi. Skupinu C vyhrál Faus se ziskem tří bodů. Na druhém místě skončila Irena Hambálková, která dosáhla slušného GP 0,65. Ve skupině D se nedařilo Ivu Gazdošovi. Jak Novák, tak Gazdoš porazili třetího hráče skupiny Korce. Ve vzájemném zápase však oba zahráli velmi špatně. Z výhry se nakonec radoval Novák, který zvítězil 22:14. Ivoš se tak dostal do problémů, zda vůbec postoupí dále. Jak již bylo napsáno Irena dosáhla GP 0,65. Ivoš nakonec dosáhl na GP 0,661. V turnaji se tak zachránil pouze o jednu kvartu a to dělal dva body z dohrávky proti Novákovi.

V sobotu po dvanácté hodině tak začala skupinová fáze turnaje. Hrálo se do 30-ti bodů na maximálně 35 náběhů. A k vidění byli hezké výkony. Skupinu A vyhrál domácí obhájce celkové primátu v seriálu Velkých cen z předešlých dvou sezon Jan Aleš na průměr 1,395 ! Za ním skončil se stejným ziskem tří bodů Ivo Gazdoš, který dosáhl na GP 1,276. Skupinu B vyhrál Vladimír Stareček před Adamem Bačou. Stareček nejprve sehrál remízový zápas s prostějovským Zdenkem Galíčkem. Galíčka pak porazil Bača v poměru 30:20 na 26 náběhů a turnaj tak pro hráče z Prostějova skončil. V zápase o první místo porazil Stareček Baču 30:24 na 22 náběhů ! Oba dosáhli rovněž průměru přes 1. Skupinu C vyhrál Radek Novák. Ten nejprve porazil klubové kolegu Kohouta na 21 náběhů. Posléze sehrál remízovou partii s Janem Hudákem. V zápase mezi Kohoutem a Hudákem o postup do čtvrtfinále potřeboval nutně zvítězit domácí hráč. I případná remíza by stačila k postupu jabloneckému hráči. Hudák v zápase po 21. náběhu vedl 15:24. Avšak v tom momentu zahrál Kohout nejvyšší sérii turnaje 10. Kohout dovedl partii jako první do konce. Zápas dohrál ve 28. náběhu. Na Hudáka tak čekal jasný úkol. Buďto třemi body zremizovat a zajistit si postup do čtvrtfinále nebo se s turnajem rozloučit. No a Honzovi se povedla první varianta. Zahrál sérii tří bodů a s turnajem se loučil domácí Štěpán Kohout. Z papírově nejslabší skupiny D postoupil Ráček s Walachem. Všichni hráči skupiny dosáhli na dva body za jednu výhru. O prvních dvou postupujících rozhodl vyšší GP než měl třetí Ettel.

Nedělní čtvrtfinále odstartovalo zápasy nasazených hráčů 4-5 a 3-6. Ivo Gazdoš porazil Milana Ráčka v poměru 30:18 na 22 náběhů. Ivoš vyrovnal nejvyšší sérii turnaje 10 ! Druhý zápas byl o poznání dramatičtější. Novák s Bačou neustále přetahovali o vedení. Nakonec jako první dohrál domácí hráč. Bača měl dělat dva body na dohrávku. První zahraný bod nedopadl úplně nejlépe. Obě koule byly v rozích. Bača strk krátký-dlouhý-dlouhý přitahoval. Avšak málo a jeho koule trochu lízla třetí kouli v rohu již z prvního dlouhého mantinelu. Novák tak vyhrál o jeden bod na 29 náběhů. Ve druhém kole byly výkony ještě lepší. Honza Aleš zametl s Láďou Walachem a partii vyhrál 30:5 na 16 náběhů ! Honza Hudák v závěrečném zápase porazil Laďu Starečka 30:16 na 21 náběhů. 

Nejlepší výkon turnaj byl k vidění v semifinálovém klání mezi Ivošem Gazdošem a Honzou Alešem. Ivoš měl po 9. náběhu 6 bodů. Zbylých 29 bodů Ivoš sehrál na 9 náběhů ! Zápis 8-1-1-5-2-2-4-0-6. Honza této kadenci nedokázal vzdorovat. Ale z dohrávky se mu povedla zahrát na turnaji již třetí série 10 ! Zápas tak skončil 35:24 na 18 náběhů. Na vedlejším stole měl zase skvělý začátek Radek Novák. Ten měl po 9. náběhu celkem 24 bodů, zatímco jeho soupeř Honza Hudák pouze bodů 5. Radkovi se ale nastolené tempo nepovedlo udržet a na zbylých 11 bodů potřeboval dlouhých 16 náběhů. Ale i tak JP 1,4.

Úvod finálové partie měl lepší havířovský Ivo Gazdoš. Po 12. náběhu vedl 11:18. Po 18. náběhu prohrával Novák již o 12 bodů - 12:24. Radkovi se však povedlo zápas otočit na stav 31:30. Ve 30. náběhu měl navíc sérii tří bodů a hrál poslední bod. Nepříjemnou pozici, kdy mu červená koule ležela nepříjemně na dlouhém mantinelu, nedal. Ivoš kontroval dvěma body. Stav po 30. náběhu byl 34:32. Radek měl na stole pozici, kdy hrál s falší do mantinelu dlouhý-krátký-dlouhý. Nepříjemné pro něj bylo, že musel hrát levou rukou a navíc tempoval přes kouli. Strk těsně vynechává. Ivoš nabídnutou šanci využívá a zápas třemi body ukončuje.

Ivo Gazdoš se tak ujímá průběžného vedení seriálu Velkých cen a do žebříčku si připsal 40 bodů. Druhý Radek Novák má na svém kontě bodů 32. Ivo zahrál generální průměr 1,124. Avšak zdaleka to nebyl nejlepší výkon turnaje. Honza Aleš zahrál skvělý generál 1,48 ! Jedná se o jeden z nejlepších výkonů českého hráče vůbec. Český rekord v tomto měřítku drží Martin Boháč, který na republikovém šampionátu v roce 2009 zahrál GP 1,566. 

Seriál Velkých cen pokračuje v říjnu druhým turnajem v Prostějově. Přihlašovat se můžete do této neděle 14. října. 

Výsledky zápasů turnaje

Konečné pořadí

Livescore

Videogalerie turnajeTwitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde