Článek

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu


Publikoval Administrator 18.02. 2019 17:27:34
Kategorie : Klub Český trojband

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu nepřineslo žádné překvapení v boji o první příčku. Jak Poruba, který hrála dva zápasy, tak ani Kladno zvítězily v poměru 8:0 a o titulu tedy rozhodne poslední březnový víkend. Porubě stačí díky lepšímu skore jakákoliv výhra nad Prostějovem. Kladno musí porazit Trmice a čekat na zaváhání Poruby. 

Toto kole ozdobily perfektní výkony. Radek Hájek se v sobotním zápase postaral o druhý nejlepší výkon sezony, Ziogase porazil na 20 náběhů. Martin Boháč dohrál Pavlovi Škopovi zápas ve 25. náběhu sérií 11. Ivo Gazdoš byl v neděli proti Ferahlimu ještě o jeden náběh lepší. Zdeněk Galíček si v neděli vytvořil sezonní maximum. Soupeř Pavel Škop dostal k dispozici stejně jako v sobotu pouze 25 náběhů. A Radek Novák v závěrečném zápase kola porazil Ondru Hoška na 30 náběhů.SOBOTADíky předehrávaným utkáním v tomto kole nehrál Žižkov A. Vlivem návratu z World cupu v Antalyi hrálo Kladno v Brně až v neděli a tak se v sobotu odehrály pouze dva zápasy. Žižkov B a Jablonec čekaly moravští soupeři. Zápasy Jablonce poznamenal fakt, že na Moravu cestovali pouze se třemi hráči. Bohužel se toto stalo prvně v sezoně a tak si čtvrtí hráči z Poruby a Prostějova nezahráli.

Díky tomu, že jsou v Porubě tři stoly, tak jablonečtí odehráli s vedoucím celkem utkání v jednom kole. No a uspět proti domácím v sestavě Boháč, Hájek, Domanský a již před zápasem prohrávat 2:0 se zdálo býti nepravděpodobné. A to se také potvrdilo. Nástup Boháče s Hájkem bylo skvostný. Martin měl na dva náběhy 13 bodů, Radek na 4 náběhů bodů 16 ! Martin posléze zvolnil. Zato Radek hrál nestále 2,5 průměr a vypadalo to na nejlepší výkon sezony, možná kariéry. Ještě ve 13 náběhu měl 32 bodů. Bohužel v závěru se mu nepovedlo udržet toto vysoké tempo a přišly chyby. Za dalších sedm náběhů přidal Radek pouhé tři body. Z porubského klubu byl prvně k vidění živý stream a k radosti všech internetových diváků stále v magickém 20. náběhu Radek zápas sérií pěti bodů dohrál. Hezký křest. Bohužel vlivem technických problémů byly diváci ochuzeni o zápas Martina s Pavlem. Martinovi se přestalo dařit a po 24. nábězích měl 29 bodů. Pak ovšem zápas, možná i vlivem výkonu Radka, dohrál skvělou sérií 11 ! Pavel Domaský si poradil s Tichákem v poměru 30:18 na 36 náběhů. Pavel tak trochu shodil generální průměr 1,368 domácího týmu :)

Záznam zápasu Hájek vs Ziogas

BC Poruba - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 8:0Ještě teoretická šance žila pro Béčko Žižkov dostat se v konečném účtování před prostějovský tým. K tomu ale nutně potřebovali hráči z Prahy v přímé konfrontaci zvítězit. Domácí ale nastoupili v nejsilnějším složení s dvojicí Dostál-Galíček, zato hosté přijeli bez jedničky Hambálka a tak byl favorit zápasu jasný. V prvním kole se náramně povedl start domácímu Adámkovi. Ten vedl nad Irenou Hambálkovou po 4. náběhu 3:9. Republiková mistryně neustále dotahovala vedení svého soupeře. Přiblížila se již na dva body, ale do vedení ji Petr Adámek nepustil a zvítězil o 21:24. Utkání srovnal Bílek, který po solidním výkonu porazil Coufalíka v poměru 26:18.

Ve druhém kole se očekávaly jednoznačné výhry domácích borců. Ale jejich výhry se nerodily úplně lehce. Jak Engin Ferahli, tak Libor Bača sehráli se svými soupeři vyrovnané partie. Engin stejně jako Irena v podstatě po celý průběh partie prohrával, ale neustále byl se Zdenkem Galíčkem v kontaktu. Bohužel pro hosty se vždy povedlo Galíčkovi na soupeřovu sérii zareagovat a nakonec domácí hráč zvítězil 30:38 na limit náběhů. Sérií šesti bodů se do pauzy dostal Libor Bača do vedení 15:18. Martin Dostál však záhy po pauze zahrál sérii 9 a ujal se vedení. Bačovi se však povedlo držet se svým soupeřem krok a po 36. náběhu bylo skore 32:31 pro domácího hráče. V předposledním náběhu však za stavu 34:32 nedal Bača lehkou pozici, čehož Dostál dokonale využil, zahrál tři body a zvítězil 37:32. Prostějov se tak definitivně v soutěži zachránil. Na Béčko Žižkova čeká baráž.

TJ Kulečník Prostějov - TJ Sokol Žižkov B 4:4NEDĚLE

A prostějovští v neděli i bez Dostála dokonale využili absence čtvrtého jabloneckého hráče a dokázali stejně jako v sobotu zvítězit. V prvním kole nejprve porazil Tichák špatně hrajícího Všetičku. Hostující hráč dohrál zápas sérií sedmi bodů ve 32. náběhu. Ve druhém kole exceloval Zdenek Galíček. Domácí borec měl na 5 náběhů 14 bodů, na osm celkem 17 bodů. Pak přišla sérii pěti čar. Pavel Škop nehrál špatně a po 13. náběhu prohrával 17:14. Pak ovšem znovu začal řádit Zdeněk. Zápis následujících šesti náběhů: 2-1-4-8-0-3 = 18 bodů v šesti nábězích. Na to Pavel nedokázal reagovat a otázkou tedy bylo, kdy se povede zápas Zdenkovi ukončit. Stejně jako Radek Hájek v sobotu nevyšlo Zdenkovi následujících pět náběhů. Zápas však ve 25. náběhu ukončil sérií 5 ! O celkové výhře domácího týmu rozhodla dohrávka Iva Coufalíka v zápase s Janisem Ziogasem. Nepohledný zápas na svou stranu v posledním možném momentu zvrátil Ivoš, když zahrál dva body z dohrávky a zvítězil 20:21. Prostějov se tak za jistých okolností může v posledním kole dostat i před nyní páté Trmice. 

TJ Kulečník Prostějov - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 6:2V neděli nahradil v sestavě Poruby Martina Boháče navrátivší se Ivo Gazdoš z World cupu v Turecka. A jelikož se díky problémům na vlakové trati zpozdil Pavel Domanský, nastoupil Ivo Gazdoš již v prvním kole v zápase proti Enginu Ferahlimu. Žižkovskému hráči se nedařilo, zatímco Ivoš hrál v klidu a sázel jednu kvartu za druhou. V zápase zahrál dvě série 5 a jedenkrát 6 dohrál ve 24. náběhu. Jeho nejlepší letošní výkon na limit 40-ti bodů. Nejlepší zápas sezony odehrála v Porubě také Irena Hambálková. Ta sehrála v první polovině vyrovnanou partii s Popeňažníkem. Lukáš se dostal do většího vedení díky sérii 7. Zápas dohrál ve 30. náběhu. Irena se pak z dohrávky dostala do série, zahrála šest bodů a nakonec prohrála o pět bodů s JP 0,833.

Ve druhém kole byli k vidění vyrovnané zápasy. Pavlovi Domanskému se povedlo udržet malé vedení na Rudou Bílkem a zvítězil 30:23 na 39 náběhů. Radkovi Hájkovi se oproti sobotě nevedlo a nemohl se v zápase s Liborem Bačou chytit. Hostující hráč měl dokonce šance na úspěch. Ve 34. náběhu prohrával pouze o bod 30:31. V závěru však Bača netrefoval a domácí hráč zvítězil 30:40 na 40 náběhů. Poruba zahrála GP družstva 1,052.

Záznam zápasů

Popeňažník - Hambálková

Gazdoš - Ferahli

Domanský - Bílek

BC Poruba - TJ Sokol Žižkov B 8:0Poslední zápasy tohoto kola se odehrály v Brně. Domácí nejprve hostili Trmice. Po prvním kole se do vedení 0:4 dostali hosté. Hroník si lehce poradil s Jarošem a Bálek díky závěrečným dvěma náběhům, ve kterých zahrál pět bodů, porazil Hrdličku 21:25. Ve druhém kole se vůbec nevedlo Vedralovi a překvapivě prohrál s Filipem. Po 19. náběhu prohrával Adam Kozák 13:16 s Ondrou Hoškem. Závěrečných 27 bodů však Adam zahrál na 19. náběhů a potvrdil stoupající formu posledních týdnů. 

AKK Brno - BC LakoPlast Trmice 2:6Snadno si pak ihned po skončení zápasu s Trmicemi poradil s domácími kladenský tým. V prvním kole porazil Jan Aleš 30:14 na 30 Hrdličku, Markup Jaroše 25:18. Ve druhém kole se v posledních čtyřech nábězích dostal Kohout v zápase s Filipem z průměru 0,5 na průměr 0,85. Zahrál série 6-3-4-2. Kvalitní výkon podal Radek Novák. Ten porazil Ondru Hoška 40:20 na 30 náběhů. Radkovi se povedl zejména úvod zápasu, ve kterém měl 14 bodů na 5 náběhů. 

AKK Brno - BK Ekvita Kladno 0:8Definitivní rozuzlení tajenky konečného pořadí Extraligy čtyřčlenných družstev v trojbandu se dočkáme o víkendu 30. - 31. března, kdy se hraje posledním kolo. 

Kladno hraje proti Trmicím, Poruba proti Prostějovu, Jablonec se Žižkovem B a Žižkov A s Brnem.Průměrový žebříček Extraligy

Žebříček ExtraligyTwitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde