Článek

BC Ostrava popáté v řadě mistrem ČR v TD


Publikoval Administrator 20.05. 2019 11:29:41
Kategorie : Technické disciplíny Mistrovství České republiky

Družstvo Onderka - Hájek - DvořáčekBilliard clubu Ostrava ve složení Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček popáté v řadě získává mistrovský titul v soutěži družstev technických disciplín na malém stole. Ostravští favorité porazili v play-off hraném v českých klubech v semifinále v sobotu TJ Náchod a ve finále TJ Start Újezdeček. Třetí místo obsadil BC Bohumín a to až díky vyššímu GPD po remíze 9:9 s Náchodem.  

První dvě družstva tabulky Extraligy české a moravské části soutěže družstev v technických disciplínách se kvalifikovaly do play-off. Pořadatelství závěrečné části této soutěže se ujaly české týmy. A to konkrétně suverénní vítěz soutěže  Újezdeček a druhý tým Náchod. Boj o první dvě postupové místa do play-off byl v moravské části soutěže o dost napínavější. Třetí Havířov ztratil na druhý Bohumín pouhý bod. Vítězem soutěže se stalo družstvo Ostravy. SEMIFINÁLEKřížem se tak družstva utkaly v sobotním semifinále play-off. Újezdeček hostil Bohumín. Stabilní domácí hráči Radek Březina a Marek Hejlík hráli s posilou Adamem Kozákem. Bohumínští přijeli rovněž v nejsilnějším složení s Miroslavem Andrejovským, Milanem Ráčkem a Václavem Majewskim. Formát utkání byl stejný jako v dlouhodobé soutěže a tak se v prvním kole hrál kádr 52/2 do 200 bodů. Stav po této disciplíně byl nerozhodný 3:3. Kozák porazil Andrejovského na 4 náběhy v poměru 200:81. Stav srovnal Ráček, který porazil na osm náběhů Březinu. Remízu na 12 náběhů sehrál Hejlík s Majewskim.  Ve druhém kole domácí rázně vykročili za postupem do finále. Skvěle zahráli kádr 52/1 do 150-ti bodů Kozák s Březinou. Adam díky sérii 101 bodů dohrál ve 4. náběhu a porazil Andrejovského. Pouze o náběh horší byl Radek Březina a po pěkném průběhu porazil Ráčka o 16 bodů. Ve volné hře porazil Hejlík Majewského 250: 59 na 4 náběhy. Domácí se tak ujali vedení 9:3 a byl pouhou remízu od postupu. V závěrečném jednobandovém kole o postupu domácích rozhodl Kozák, když za nepříznivého stavu zahrál sérii 60-ti bodů, zápas otočil a nad Ráčkem zvítězil 100:64 na 7 náběhů. Další dva body posléze přidal Hejlík, který na limit náběhů porazil Majewského. Konečný stav 13:5 pak stanovila jednoznačná výhra Andrejovského nad Březinou.

TJ Start Újezdeček vs BC Bohumín 13:5Druhý semifinálový zápas měl velkého favorita v podobě obhájce titulu Ostravy. Hráčům domácímu Náchodu se nepovedlo zachytit úvod utkání. V prvním kole totiž všechny partie prohráli. Skvěle zahrál Onderka, který limit 200 bodů dohrál díky dvěma sériím 99 ve 3. náběhu. Dvořáček poté přidal výhru nad Řehůřkem na 6 náběhů. Na posledním stole se sehrála více jak dvě a půl hodiny trvající partie mezi Friedou a Hájkem. Hájek vyhrál o 6 bodů na 7 náběhů. Doporučuju se podívat na zápis zápasu :) Ve druhém kole hosté definitivně stvrdili své celkové vítězství. Dvořáček zahrál volnou hru na dva náběhy. Onderka porazil v kádru 52/1 jasně Friedu. No a Hájek neměl vypjatých zápasů dost a tak tentokrát o jeden bod na 11 náběhů porazil Řehůřka. Díky dlouhým partiím se dohrávalo až po sedmé hodině. Hostům již víceméně o nic nešlo a tak i výkony tomu byly odpovídající. Závěrečné kolo skončilo znovu v poměru 6:0, tentokrát ale pro domácí. Ti tak alespoň upravili konečný stav na 6:12.

TJ Náchod vs BC Ostrava 6:12ZÁPAS O TŘETÍ MÍSTOV Náchodě se odehrál zápas o konečné třetí místo. Zápas domácích proti Bohumínu sliboval vyrovnaný zápas. Po prvním kole se vedení ujali hosté z Bohumína. Andrejovský porazil Řehůřka na 6 náběhů. Ráček na stejný počet náběhů otočil nepříznivě se vyvíjející zápas s Barešem. Ten vedl 88:147. Ráček však zápas ukončil sérií 112-ti bodů. Bareš z dohrávky minul zahajovací pozici. Naději pro domácí udržel Frieda, který v těsném zápase porazil o 18 bodů Majewského. Ve druhém kole nejprve stav srovnal Bareš. Ten zahrál volnou hru na 3 náběhy a jasně porazil Majewského. V kádru 52/1 byly k vidění vyrovnané partie. Andrejovský dohrál Řehůřkovi partii 25-ti body v 10. náběhu za stavu 127:125. Bohumín mohl jít do vedení 4:8. Ráček totiž dohrál partii s Friedou ve 14. náběhu. Domácímu hráči se ale povedlo zápas zremizovat sérií 30-ti bodů a tak hosté vedli pouze 5:7. V jednobandu se nedařilo domácímu Barešovi. Ten prohrál s Majewskim 95:49 a to v konečném účtování rozhodlo. Řehůřek s Friedou sice dokázali své soupeře porazit a srovnat na konečných 9:9. Při remízovém stavu ale rozhoduje průměr družstva a ten zejména díky nízkému počtu odehraných karambolů Bareše v jednobandu lépe vyzněl pro hosty z Bohumína.  Družstvo Bohumína ve složení Majewski, Andrejovský a Ráček získává bronzové medaile.

TJ Náchod vs BC BohumínFINÁLE

Finálový zápas hraný v Újezdečku rozhodlo zejména první kolo. Kozák poslal domácí do vedení po výhře nad Hájkem na 4 náběhy. Hosté ale stav zápasu otočili na svoji stranu. Zápasy to však byly velmi těsné. Dvořáček porazil o 26 bodů na 4 náběhy Březinu. A o 33 bodů na 9 náběhů zvítězil Onderka nad Hejlíkem. Ve druhém kole hosté neprohráli a velmi se přiblížili k celkovému triumfu. Onderka jako první o tomto víkendu porazil Kozáka v kádru 52/1 v poměru 150:95 na 8 náběhů. Ve stejné disciplíně zvítězil Hájek nad Březinou. No a Dvořáček remizoval s Hejlíkem ve volné hře na 3 náběhy. Stav 3:9 nevěstil pro domácí nic dobrého. Znamenitě zahrál v jednobandu Jan Dvořáček a rozhodl o celkovém triumfu svého týmu. Kozáka porazil na 6 náběhů v poměru 100:56. Výhru potvrdil Hájek. který na osm náběhů porazil Hejlíka. Za domácí stav zkorigoval výhrou nad Onderkou 100:73 Březina.

TJ Start Újezdeček vs BC Ostrava 5:13Ostravské družstvo Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček tak natahuje svou šňůru mistrovských triumfů v této soutěži na pět ! Pro ostravské ale sezona ještě nekončí. Ve Fulneku totiž budou na jubilejním 10. ročníku obhajovat titul na Dunajském poháru. Přesný termín turnaje zatím není znám, ale měl by se odehrát buď o víkendu 8. - 9. nebo 15. - 16. června.Medailonek ze semifinálové zápasu Náchod vs Ostrava

 Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde