Článek

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu


Publikoval Administrator 3.06. 2019 18:13:14
Kategorie : Přebory Klub

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

Oba předchozí kvalifikační turnaje poznaly pouze jednoho vítěze. Slávek Tauterman zvítězil v dubnu za účasti 18-ti hráčů na domácích stolech v Trmicích. Druhé vítězství přidal v květnu na Kladně, kdy turnaj hrálo celkem 16 hráčů. Sobotní třetí kvalifikační turnaj vyhrál domácí Fouad Sibai. Před tímto turnajem byly vyhlídky Foudi na postup do finálového turnaje velmi špatné. Ten se totiž prvního turnaje nezúčastnil a ve druhém skončil s GP 0,6 na posledním místě. Nicméně sobotní vítězství s generálním průměrem 0,835 posunulo žižkovského hráče na poslední dvanáctou postupovou pozici. O jeden bod před Jiřího Červenku z Nového Boru ! 

V neděli bylo na programu 10 kol finálového turnaje. Dvanáct postupivších hráčů bylo rozděleno do čtyř skupin po třech. První dva si zajistili postup do čtvrtfinále. Hrálo se do dvaceti bodů na maximálně 20 náběhů. A štěstí bylo Sibaiovi nakloněno i ve finálovém turnaji. Ve skupině A totiž Sibai prohrál první zápas se Smotlachou. Jednička skupiny Tauterman porazil Smotlachu po výkonu dne v poměru 20:3 na 14 náběhů. Slávek zahrál na poslední dva náběhy série 8 a 3 ! V závěrečném zápase ale Slávek nestačil na Sibaie a ten se vrátil do boje o postup. A o něm nakonec rozhodovala až vyšší série. Sibai i Smotlacha zahráli GP 0,5. Prvně jmenovaný hráč ale zahrál v zápase s Tautermanem sérii pěti bodů, zatímco Mirek Smotlacha zahrál na Sibaie sérii čtyř. Pro Mirka to byl smolný konec turnaje. V čistě kladenské skupině B se z postupu radoval Petr Markup a Jarda Korec. Z prvního místa postoupil s GP 0,725 Markup. Jarda nedokázal navázat na svůj kvalitní výkon v zápase s Honzou Truhlářem, kde zahrál 20 na 15 náběhů ! S Petrem prohrál v poměru 16:12. Nicméně postup s GP 0,914. Ve skupině C se hráčům mnoho nevedlo. Zklamáním byl výkon Jaroslava Hroníka. Ten nestačil v těsných zápasech na Dostála ani Junga. Vítězem skupiny se stal Jirka Dostál z trmického klubu, když porazil hráče z Mostu Pavla Junga 10:7. Skupinu D vyhrál domácí Ruda Bílek. Nejprve porazil nebezpečného Stambrechta v poměru 15:10. Poté zejména díky skvělému začátku zápasu. kdy měl Ruda 8 na 4 náběhy, porazil i Martina Bálka. Ruda zahrál GP 0,8. Z druhého místa postoupil Bálek, když porazil 15:8 Stambrechta.

Bílek byl do pavouku nasazen jako jednička. V zápase s Pavlem Jungem se domácí hráč nedostal do větších potíží a v poklidu si zajistil postup mezi poslední čtyři. Úplně jiný zápas se hrál na vedlejším stole. Neskutečné drama, které rozhodl až druhý rozstřel, dopadlo lépe pro hráče z Trmic Martina Bálka. Ten dokázal zápas Petrovi Markupovi z dohrávky zremizovat. První rozstřel skončil nerozhodně 1:1. Ve druhém Petr nedal zahajovací strk, čehož Martin dokázal využít. Ve druhém kole čtvrtfinálových zápasů rozhodl o svém postupu až v závěrečném náběhu domácí Sibai. Dostálovi se povedlo v 25. náběhu zahrát dva body a srovnat na 7:7. Z dohrávky však Fouad zahrál dva a zajistil si postup do semifinále. V posledním čtvrtfinálovém zápase byl rovněž k vidění rozstřel. Slávek Tauterman v zápase s Jardou Korcem zahrál z dohrávky dva body a zremizoval na 11:11. V rozstřelu udělal Jarda pouze jeden bod. Slávek však zahrál úvodní pozici dlouhou a z postupu se radoval Korec. 

V semifinále se hrálo do 25-ti bodů na maximálně 30 náběhů a k vidění byly znovu dramatické partie. Korec v předposledním náběhu s Bílkem prohrával o tři body. Jarda zahrál dva a stáhl náskok svého soupeře na jeden bod. Ruda nedal. Jarda ale v posledním náběhu nedal a bylo jasno o postupu domácího hráče. Na vedlejším stole se do zápasu vrátil za nepříznivého stavu 15:10 sérií sedmi bodů Sibai. Martin Bálek znovu odskočil svého soupeři ve 24. náběhu, když za stavu 19:18 zahrál sérii čtyř bodů. Sibai ale okamžitě reagoval a zahrál tři body. Nicméně to bylo z obou stran vše. Do konce zápase se hráči protrápili. Sibai pak z dohrávky nedal úvodní pozici a prohrál o dva body. 

Finálový zápas měl velmi dobrou úroveň a zápas se opravdu honosil titulem vrchol turnaje :) Oba hráči hráli po celý průběh jedna průměr a střídali se v těsném vedení. Až v závěru oba hráči polevili. Do mírného vedení se dostal Bálek. Bílek však tříbodové manko záhy stáhnul na pouhý bod. Avšak domácímu hráči se již ve vedení ve zbytku zápase dostat nepovedlo. Zápas nakonec prohrál o dva body v poměru 22:24. Martin Bálek se tak stává celkovým vítězem seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole našeho regionu. 

Celkově se tato série turnajů hodnotí pozitivně. Všechny turnaje proběhly v přátelské atmosféře ve skvělém zázemí všech tří pořádajících klubů. A tím že se hrálo na krátké limity, tak nebyla nouze o velká sportovní překvapení. Doufejme, že v příští sezoně bude tato série nejméně tak navštěvována jako letos. 

Výsledky zápasů turnaje

Konečné pořadí

Kompletní videogalerieZáznam finálového zápasuObčerstvení na turnaj zajistilo Dobré řeznictví   Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde