Článek

La Baule vítězem ME klubových týmů


Publikoval Administrator 1.07. 2019 17:21:51
Kategorie : Český trojband Mistrovství Evropy

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Stejně jako v loňském roce se v portugalském Portu uskutečnil týmový klubový šampionát v trojbandu. Oproti minulému roku se však hrálo v hale Dragao Caixa, ve které bylo postaveno osm stolů Carrinho. Je to zejména z důvodu, že tentokrát na evropský šampionát ihned navazuje World cup. Turnaje se zúčastnilo celkem 23 týmů. Obhájce titulu FBN Tekstil BSK a domácí F.C. Porto byli nasazeni přímo do hlavní soutěže. Zbylých 21 týmů bylo rozděleno do čtyř skupin po čtyřech a jedné po pěti. Postup si zajistili vítězové skupin a jeden nejlepší z druhého místa. Po celý turnaj se hrálo do čtyřiceti bodů.

Pro oba naše týmy začal evropský šampionát velmi dobře. Kladno porazilo v sestavě Novák-Kohout-Aleš-Markup italský tým Sporting club 2000 v poměru 6:2 a Poruba v silné sestavě Boháč-Hájek-Gazdoš-Přeček porazila portugalskou Benficu dokonce 8:0. Na prvních dvou pozicích nastoupili za Portugalce Španělé Martinez a Montes. Martin Boháč porazil o dva body Martineze na 30 náběhů a Radek Hájek dokonale využil faktu, že Montes nedal ve 33. náběhu poslední bod. Radek třemi zápas dohrál a Montes navíc nedal z dohrávky zahajovací pozici. 

Ve druhém však oba naše týmy prohráli a tím v podstatě ztratili šanci na postup. Kladno podlehlo německému Stuttgartu 6:2. Zvítězil pouze Petr Markup. Poruba ale sehrála se silným dánským týmem velmi vyrovnaný zápas. Martin Boháč dlouho o dost vedl nad Dionem Nelinem. Rovněž Radek Hájek vedl nad Knudsenem a Jirka Přeček bojoval s Lohsem. Pouze Ivo Gazdoš od začátku se Sorensenem jasně prohrával. Poté ale nastal zvrat. Nelin zápas srovnal sérií 13-ti bodů a Knudsenovi se povedlo zápas otočit. Zápas nakonec skončil porážkou 7:1. Martin remizoval s Nelinem. Ale i tak velice slušný výkon našeho týmu. Poruba sehrála ještě ve čtvrtek pozdě večer zápas se švýcarským Curychem. Zápas skončil až daleko po půlnoci. Na hráčích byla vidět únava. Naštěstí se hráčům Poruby povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Nejlépe zahrál Radek Hájek, který porazil Canturka na 29 náběhů. Prohrál pouze Martin Boháč a to o dva body s Bezhatem. Poruba tak ve skupině obsadila druhé místo za postupujícím Grondalem. Kladno v závěrečném zápase s pátek ráno se španělskou Cartagenou prohrálo v poměru 6:2. Zvítězil Honza Aleš nad Guirao. Radek Novák prohrál i přes sérii 11-ti bodů o jeden bod s Jose Antoniem Carrascem. Kladenští hráči se turnajem spíše protrápili a jistě se svými výkony mnoho spokojeni nebyli. A právě Cartagena si zajistila postup do finálové části. Z ostatních skupin postoupil holandský tým Schoonmaak, dánské Varde, francouzské La Baule a z druhého místa také francouzský tým Morangis.

Po celou sobotu byly na programu zápasy skupinové části. Ze skupiny A si postup zajistil obhájce titulu tým z Turecka v sestavě Tasdemir-Coklu-Capak-Salman. Turci ani v jednom zápase neprohráli a zahráli celkový generální průměr týmu 1,556. O druhé postupové místo svedli boj Grondal s Morangis. Dánům stačila k postupu i remíza. Merckx a Reverchon sice své zápasy vyhráli. Nicméně Sorensen s Knudsenem porazili Roux a Uymaze a tím zajistili postup pro svůj tým. Ve skupině B potvrdili roli favorita domácí Porto a francouzské La Baule. Oba týmy porazily jak Varde, tak Cartagenu. Vzájemný zápas skončil remízou a tak až generální průměr týmu rozhodl o tom, že jako první postoupí domácí Porto. 

V nedělním semifinále se tak utkalo Porto s Grondalem a La Baule narazilo na obhájce titulu FBN Tekstil BSK. Nejdříve hrál francouzský tým s Turky. Zápas byl ovlivněn fenomenálním výkonem Frédérica Caudrona. Caudron za stavu 15:15 dohrál v 8. náběhu zápas 25-ti body ! Tím na dálku dokonale vlil do žil krev svým spoluhráčům a ti zápas dotáhli do vítězného konce. De Bruijn totiž dokázal porazil Cana Capaka. A i přes porážku Buryho s Coklu bylo jasné, že na průměr postoupí i přes jakýkoliv výsledek posledního zápas právě La Baule. Zápas mezi Salmanem a Devogelaerem byl zastaven za stavu 35:36. Druhý semifinálový zápas rozhodly výhry prvních dvou hráčů FC Porto. Jaspers porazil na 20 náběhů Diona Nelina 40:30. Dani Sanchez rozdílem 24 bodů Knudsena a tím bylo v podstatě rozhodnuto o vítězství domácích. Zápas mezi Sorensenem a Costou a pak také mezi Lohsem s Ferreirou byl zastaven.

Stejně jako v semifinále, tak i ve finále byl hlavní osobností Frédéric Caudron. Ten hrál v neděli jako z jiného světa. V zápase s Jaspesem prohrával po 9. náběhu 29:9. Konečný stav ? 34:40 na 13 náběhů. Caudron zahrál po sobě jdoucí série 11-13-6-1 ! Frédéric tak zahrál v neděli 80 kvart na 21 náběhů. Úžasný výkon. A tento jeho výkon tak znovu poznamenal průběh celého finále. Jeho spoluhráči byli na koni a věděli, že jsou k celkovému triumfu velmi blízko. Bury držel Sancheze na rozdílu více jak deseti bodů. Sanchez se pomalu blížil. Nicméně vše rozhodl de Bruijn. Ruiovi Costovi se povedlo díky sérii 10 zápas srovnat na 30:30. Holanďan však ihned reagoval a zápas dovedl do vítězného konce, když zvítězil 40:34. A díky tomu, že měl v ten moment Mikael Devogelaere na svém kontě 38 bodů, bylo jasné, že zápasy se již nemusí dohrávat. Na průměr totiž Porto nemohlo La Baule předčit.

Finálový zápas měl skvělou atmosféru. Zaplněné tribuny fandili domácím co to šlo. Ale včerejší den byl dnem Frédérica Caudrona a ten udělal kapitánu, sponzorovi svého týmu, organizátorovi World cupu Joelu Switalovi ohromnou radost, když mohl nad hlavu pozvednou tento prestižní pohár. 

Příští rok se bude tento evropský šampionát v Portu opakovat. A naši federaci by měly zastupovat znovu dva týmy. 

Výsledky turnajeZáznam semifinálové dohrávky 25-ti bodů v podání Frédérica Caudrona

 Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Duben 2024>>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Zápasy tohoto dne:

13. 04. 2024 11.hod - 16.kolo
Ústí n/L C 14:4 Žižkov C

Zápasy tohoto dne:

06. 04. 2024 11.hod - 16.kolo
Žižkov D 11:7 Ústí n/L E

Zápasy tohoto dne:

02. 04. 2024 17.hod - 16.kolo
Žižkov 3B MS 12:6 TJ Sokol Plzeň 3B MS
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde