Článek

Eddy Leppens hvězdou druhého hracího víkendu


Publikoval Administrator 4.11. 2019 21:43:01
Kategorie : Český trojband Klub

O uplynulém víkendu pokračovala extraligová soutěž v trojbandu svým druhým hracím víkendem. Toto hrací kolo bylo okořeněno účastí dvou zahraničních hráčů. Za tým BC Vítkov - Sokol Žižkov nastoupil Belgičan Eddy Leppens, za kladenské Áčko německý hráč Michael Puse. Severomoravské týmy Poruby a Havířova čekaly zápasy v Jablonci a s kladenským Béčkem. Šlágrem kola ale byl nedělní zápas na Žižkově, kde domácí hostili vedoucí Kladno A.

Začněme sobotní zápasy nejdříve na severu Čech. Domácí Jablonec nad Nisou do soutěže nevstoupil vůbec dobře, když po prvním hracím víkendu byli jablonečtí bez bodu. V tomto hracím kole je navíc čekali velmi nepříjemní soupeři ze severu Moravy. V sobotu do Jablonce přijeli hráči Poruby, kteří v prvním kole neztratili a byli v tabulce druzí pouze o skore za Kladnem A. V Jablonci však hned po prvním kole bylo jasné, že hosté letos poprvé ztratí. Domácí Ziogas a Tichák porazili Hoška s Dvořáčkem. Ve druhém kole tak musel Hájek s Domanským zabrat, aby pro svoje družstvo vybojovali alespoň bod. Hájek byl začátku zápasu s Hudákem ve vedení. Radek asi se svým výkonem 40 na 45 spokojen nebyl ale domácí jedničku o 11 bodů porazil. V zápase Škop Domanský rozhodla série pěti bodů za stavu 30:30 v podání Pavla Domanského. Pavel Škop již nenašel odpověď a Domanskému podlehl 40:33. Zápas tak skončil remízou 4:4. 

Havířovský tým v sestavě Gazdoš, Bača, Stareček Pavel, Stareček Vladimír sehrál sobotní utkání s kladenským Béčkem. Hosté byli jednoznačnými favority. Nicméně v prvním kole došlo k překvapení a to, když Mirek Bača prohrál s Jardou Korcem. Stav byl ale nerozhodný 2:2. Vladimír Stareček porazil Tichého. Ve druhém kole předvedl velmi dobrý výkon Ivo Gazdoš. Ivoš v zápase s Petrem Markupem vedl v 6. náběhu 14:10. A zatímco domácí hráč nedokázal svůj průměr udržet, tak Ivoš i přes mírný výpadek dokázal zápas dohrát ve 29. náběhu. O osudu utkání se tak rozhodovalo v zápase Martina Bálka s Pavlem Starečkem. Zápas to byl na velmi slušné úrovni a rovněž velmi vyrovnaný. Oba se přetahovali o vedení a drželi jsi okolo jedné průměr. V závěru zápasu se Martinovi povedlo dostat do vedení 35:29. Poté ovšem nastala v jeho podání mizérie. Nedařilo se mu i to i díky defenzivní hře soupeře zahrát bod a jeho soupeř se pomalu dotahoval. Nakonec Pavel Stareček pro svůj tým vybojoval celkové vítězství. Martin za 12 náběhů udělal pouze jeden bod, zatímco jeho soupeř ve 47. náběhu zápas ukončil. 

V Prostějově sehrál svůj sobotní zápas vedoucí tým tabulky. Za domácí nenastoupil Martin Dostál a tak byli hosté favority. V prvním kole jasně zvítězil Novák nad Adámkem a Kohout nad Všetičkou. Ve druhém kole se ale domácí jednička Zdeněk Galíček nezaleknul kladenské zahraniční posily a po brilantním výkonu zvítězil 40:34 na 31 náběhů. V ten moment vedl hostující Honza Aleš nad Ivem Coufalíkem pouze o dva body a to 24:26. Domácí hráč ale svou výkonnost neudržel a Honza zápas nakonec v 53. náběhu dohrál. Kladno tak veze výhru z Prostějova v poměru 2:6.

Na Žižkově se odehrál bratrovražedný souboj. Áčko nastoupilo v sestavě Eddy Leppens, Martin Boháč, Adam Bača a Adam Kozák. První kolo bylo výkonnostně velmi slabé. Možná měl na hráče negativní dopad dohled Eddyho :) Áčko se však ujalo vedení v poměru 4:0. Kozák porazil Sibaie a Bača Truksu.

Ve druhém kole již bylo ve vzduchu citít napětí očekávaného představení vicemistra světa a mnohonásobného mistra Belgie. Eddy hrál proti Vláďovi Hambálkovi. Na vedlejším stole hrál Martin Boháč s Enginem Ferahlim. Eddy do zápasu vstoupil skvostně. V 6. náběhu zahrál sérii devíti bodů a na svém kontě měl 20 bodů. A tak již v podstatě bylo jedinou otázkou, kdy Eddy zápas ukončí. Vláďa toto tempo držet nemohl. V zápase druhých hráčů se Engin Martina držel do zhruba 15-ti bodů. Martin poté 12 náběhů vždy udělal nejméně bod a tím zápas definitivně rozhodl. Konečný stav 40:25 na 33 náběhů. Eddy po skvělém začátku lehce zpomalil. V následujících sedmi nábězích zahrál pouze tři body. Série dva a šest Eddyho průměr znovu dostaly nad 2. Zápas do 20-ti náběhů se mu ale nepovedlo ukončit. Nakonec z toho byl průměr 1,739 a tedy výkon na 23 náběhů. 

Fotogalerie sobotního zápasu

Záznam zápasu Leppens vs Hambálek

Stejně jako v sobotu, tak i v neděli se dokázali jablonečtí dostat do vedení 4:0 po prvním kole. V zápase s Havířovem dokázal Pavel Škop porazit Miroslava Baču a Janis Ziogas Vladimíra Starečka. Avšak vývoj ve druhém kole byl jako přes kopírák. Pavel Stareček si snadno poradil s Tichákem a Ivo Gazdoš byl v závěru zápasu s Hudákem silnější a zvítězil o čtyři body na 53 náběhů. 

Kladenské Béčko bylo stejně jako v sobotu velmi blízko zisku bodů proti papírově silnějšímu soupeři. V zápase s Porubou domácí do vedení dostal Tichý, který porazil Hoška. Korec tou dobou vedl nad Dvořáčkem v poměru 28:34. Ostravskému hráči se dokonale vyšel závěr zápasu. zbylých 12 bodů dohrál na 5 náběhů. Korec potřeboval z dohrávky udělat tři body na remízu. Zahrál však pouze jeden bod. Ve druhém kole dostal do vedení hosty Pavel Domanský. Pavel hraje letos velmi dobře a Martina Bálka porazil v poměru 40:20 na 24 náběhů. Papírově měla Poruba na pozici jedničky získat jasné dva body. Nicméně Radek Hájek nehrál svůj nejlepší zápas a Petr Markup s ním sehrál naprosto vyrovnaný zápas. Závěr zápasu byl velmi dramatický. Za stavu 32:32 zahrál Radek sérii 4 bodů. Petr však během dvou náběhů srovanal na 36:36. Radek ale ovšem ihned reagoval a zahrál tři body, nedal poslední. Petr zahrál dva body a prohrával o jeden. Radek ale zápas ve 43. náběhu ukončil a vybojoval tak pro svůj tým celkové vítězství.

Béčko Žižkova sehrálo nedělní utkání v Prostějově. Pro oba týmy to byl veledůležitý zápas. Hostující družstvo mělo před Prostějovem náskok čtyř bodů a i případná remíza by byla v boji o zachránu v soutěži velmi cenná.

Domácí však prvně v soutěži nastoupili s Martinem Dostálem a tím se šance prostějovských na úspěch rapidně zvyšovaly. A šance na výhru se zvýšila hned v prvním kole. Žižkovští hráči totiž nedokázali bodovat. Adámek porazil Sibaie a Coufalík Truksu. 

Ve druhém kole si lehce pro vítězství došel Martin Dostál. Vláďu Hambálka porazil 40:20 na 41 náběhů. Za hosty pouze Engin Ferahli hrál dobře a dlouho vedl nad Galíčkem. Engin se ale zasekl na 27 bodech a toho domácí hráč využil. Zápas nakonec otočil a zvítězil 40:36 na 45 náběhů. Prostějov tak snížil manko na Béčko Žižkova na dva body. 

Absolutním šlágrem kola byl nedělní zápas mezi týmy BC Vítkov - Sokol Žižkov a BC Kladno A. Pro domácí Žižkov to byl nesmírně důležitý zápas, protože na Kladno před zápasem ztráceli již tři body. Případná prohra by tedy znamenala velkou čáru přes rozpočet v boji o ligový titul. Oba týmy nastoupily ve stejném složení jako v sobotu a tak vše bylo připraveno na skvělé a zároveň vypjaté utkání. 

V prvním kole se utkali Adam Bača s Radkem Novákem a Adam Kozák se Štěpánem Kohoutem. Oba domácí hráči měli daleko lepší start do zápasu než soupeři. Adamové se velmi záhy ujali deseti bodového vedení. Kozák do pauzy dokonce vedení navýšil až na 15 bodů. Situace tak pro Štěpána Kohouta vypadala bledě. Avšak díky sériím 7,4 a 3 vývoj zápasu dokázal otočit na 28:24. Adam Kozák byl najednou ten, který se vůbec nemůže dostat do hry. Podobně se dotáhnul také Radek Novák na Adama Baču. Adam vedl do pauzy 20:8. Avšak během tří náběhů byl stav 21:20. Adam poté znovu Radkovi utekl na stav 28:21. Radek však zahrál sérii šesti bodů a znovu prohrával pouze o bod. Adamovi se ale povedlo během čtyř náběhů zahrát 9 bodů a tím definitivně rozhodl o svém vítězství. Konečný stav 40:33 na 35 náběhů. Na vedlejším stole prožíval Adam ohromnou krizi. Na 18 náběhů měl 23 bodů. Po 35-ti nábězích měl na svém kontě pouze o tři body více. Defenzivní hra soupeře slavila úspěch. Kohout vedl o sedm bodů. Adamovi se ale povedlo zahrát sérii šesti bodů. Dostal se zpět do zápasu a v závěru již byl silnějším hráčem. Za stavu 37:37 zápas ve 43. náběhu ukončil třemi body ! Vedení 4:0 pro domácí.

Ve druhém kole měli domácí hráči znovu lepší start do zápasu než hosté. Eddy Leppens vedl po 6. náběhu nad Pusem 9:17. Martin Boháč v náběhu 12. dokonce 15:3 nad Honzou Alešem. Eddy definitivně zlomil odpor soupeře v 15. náběhu, když zahrál sérii osmi bodů. Vedl již 17:34 ! Otázkou tak již znovu pouze bylo, zda-li zápas ukončí na 20 a méně náběhů. A to se mu nakonec k jeho velké radosti povedlo. Přesně ve dvacátém náběhu dohrál zápas dvěma body. Martinovi se rovněž povedlo zahrát sérii osmi bodů a nad Honzou Alešem vedl již 32:10. Závěrem zápasu se ale protrápil. Honza se dostal do tempa, zahrál série 6,5 a 4. Náskok Martina byl ale až moc vysoký. Martin zápas ukončil ve 38. náběhu a zvítězil 40:33.

Domácí družstvo si tak připisuje veledůležitou výhru nad kladenským Áčkem v poměru 8:0. Žižkovský tým zahrál průměr družstva 1,176. Průměr Eddy Leppense z víkendových zápasů činí 1,860 ! Své počínání v české lize komentoval: „Jsem velice rád, že jsem zde odehrál dobré zápasy a moji čeští svěřenci mi tak nemohou říci, že je na tréninkových kempech vede špatný hráč :). Mimo to mám velkou radost, že jsem mohl vidět hráče, se kterými jsem odtrénoval spousty hodin, v reálném zápase. V budoucnu se mi pak s nimi bude pracovat lépe.

Fotogalerie z tohoto zápasu

Záznam zápasu Eddy Leppens vs Michael PuseČelo Extraligové soutěže se tak po tomto kole nesmírně vyrovnalo. Se sedmi body vede Poruba. Šest bodů má na svém kontě Kladno A a Havířov. O bod zpět je A tým Žižkova. Extraliga pokračuje třetím hracím víkendem již za dva týdny a to 16. a 17. listopadu. 

Hned po třetím hracím víkendu následuje třetí Velká cena v trojbandu. Koná se v Havířově a přihlášky na ni končí tuto neděli 10. listopadu ve 20:00.

Výsledky zápasů

Průběžná tabulka

Průměrový žebříček soutěžeTwitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde