Článek

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly


Publikoval Administrator 11.11. 2019 17:43:07
Kategorie : Klub Mládežnický kulečník

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů. 

Celkem čtyři novicové odehráli sobotní turnaj ve volné hře. Prvně se účastnili hráči z Ronova nad Doubravou Jaroslav Čepěl, Matěj Týle a Luboš Cyprián. Ze Žarošic přijel na svůj první turnaj společně s Filipem Škultétym Ivo Studnička. Nejpočetnější zastoupení měl jablonecký klub. Na oba dny přijeli Kryštof Kubín, Michal Procházka, Šimon Dlask. Od této sezony hraje za Jablonec také Matěj Nápravník, který patřil k favoritům turnaje. Chlumec nad Cidlinou reprezentoval Matyáš Rybáček, Čermnou nad Orlicí Matouš Kuchař. Nejmladším účastníkem turnaje byl 14-ti letý Theodor Krajčí z Nýřan.

Hráči byli rozděleni ve volné, kdy se hrálo do 60-ti karambolů na 20 náběhů, do tří skupin po čtyřech. Osm z nich postoupilo do čtvrtfinále. Na programu bylo celkem 8 kol. Při pohledu na výsledky skupinové části se potvrdilo, kdo bude patřit k favoritům turnaje. Bez ztráty bodu skupinu vyhráli Nápravník, Krajčí a Kuchař. Výkonnostně jsou dál než zbytek startovního pole. Do čtvrtfinále je doplnili Šimon Dlask, Matyáš Rybáček, Kryštof Kubín, Matěj Týle a Filip Škultéty. A i v této fázi turnaje bez větších potíží dokázala zmíněná trojice favoritů postoupit do semifinále. V něm je doplnil Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou. Rybáček v semifinále nestačil na Matěje Nápravníka. Na předešlé zápasy dne nenavázal v semifinále Theo Krajčí a po špatném výkonu prohrál s Matoušem Kuchařem.

Finálový zápas rozhodla za vyrovnaného stavu 32:33 série 11 bodů v podání Matěje Nápravníka. Matěj nakonec zvítězil o deset bodů na Matoušem Kuchařem a slavil tak zisk svého prvního mistrovského titulu. 

Do nedělního turnaje v trojbandu se přihlásilo celkem osm hráčů. Hráči z Ronova nad Doubravou a Žarošic trojband nehráli. Osmičku doplnil obhájce titulu Milan Ettel. Hrálo se do 15-ti bodů na maximálně 25 náběhů, první dva hráči postupovali do semifinále. Milan samozřejmě neměl ve skupinové fázi konkurenci. Svůj výkon vyšperkoval v závěrečném zápase proti Rybáčkovi. Ve 4. náběhu zahrál sérii 11 bodů ! Zápas dohrál v následujícím 5. náběhu. Série 11 je novým českým juniorským rekordem !  Překonal tak devíti bodovou sérii v podání Mirka Bači z roku 1996 a Slávka Tautermana z roku 1998. Milan vyhrál skupinu s GP 1,250. Jako druhý postoupil ze skupiny A Matouš Kuchař. V Béčku překvapivě prohrál úvodní zápas čerstvý mistr z volné hry Matěj Nápravník s Kryštofem Kubínem. Kryštof předvedl pěkný výkon a svého zkušenějšího klubového kolegu porazil o jeden bod v poměru 12:11. Matěj Nápravník ale zbylé zápasy s Dlaskem a Krajčím vyhrál a díky nejvyššímu průměru si zajistil postup. Čtyři body získal rovněž Theo Krajčí. Toho ale mohl v případě výhry průměrově předstihnout právě Kryštof Kubín. Ten ale v závěrečném zápase pouze remizoval se Šimonem Dlaskem a do semifinále postoupil Krajčí. 

Theo Krajčí neměl v semifinále proti Milanovi Ettelovi mnoho šancí. Milan dohrál 15 bodů v 17. náběhu. Theo ale zahrál svůj nejlepší výkon na turnaji. Na svém kontě měl 10 kvart. Ve druhém semifinálovém zápase, v repríze finále volné hry, přesvědčivě porazil Matěj Nápravník Matouše Kuchaře v poměru 15:7 na 21 náběhů. 

Finálový zápas se pro favorita Milana Ettela nevyvíjel vůbec dobře. Nedal zahajovací pozici. V 9. náběhu měl pouze tři body. Zatímco jeho soupeř díky dvěma po sobě jdoucím sériím 3 měl již 9 zahraných kvart. Milan však potvrdil své kvality a zápas skvěle otočil. Postupně zahrál 1-3-3-5. Dvanáct bodů na poslední čtyři náběhy. Na to Matěj nenašel odpověď a nakonec prohrál o tři body na 13 náběhů. 

Záznam finálového zápasuPro Milana Ettela je toto vítězství již jeho 5. mistrovským titulem. Milanovi se nepovedlo zopakovat výkon z února, kdy zahrál generální průměr z turnaje 1,333. Nyní turnaj zakončil s GP 1,136. Nicméně série 11 bodů byla opravdovým highlitem celého turnaje. Matěj Nápravník zahrál GP 0,596. A to i přes nepovedené zápasy ve skupině. Na Matějovi je vidět, že začal hrát pravidelně, což se podepisuje na jeho lepšícím se výkonu. Theo Krajčí se rovněž o hodně zlepšil. Nicméně mu v poslední době chybí více odehraných mistrovských zápasů. A to je v podstatě fakt, který je třeba zmínit u všech zbylých účastníků. Je třeba, aby se více zapojili do závodního kulečníku. Zejména u těch, kteří trénují poctivě, je pak znatelně poznat, že nelehce snáší zápasový tlak. Snad se bude situace vyvíjet a kluci najdou oporu ve svých mateřských klubech. V jarní části sezony by měla následovat další víkendová akce pro naše juniory. 

Výsledky volné hry

Konečné pořadí volné hry

Výsledky trojbandu

Konečné pořadí trojbandu

Poděkování patří partnerům turnaje

iKulecnik.cz za zajištění věcných cen 

Dobré Řeznictví za zajištění občerstvení

Fotogalerie sobotní volné hry

Fotogalerie nedělního trojbanduVideogalerie turnaje ve volné hřeVideogalerie turnaje v trojbandu  Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde