Článek

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí


Publikoval Administrator 30.07. 2020 20:53:36
Kategorie : Tréninkové kempy ČMBS Klub

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. V celém průběhu dvanácti strávených dnů v České republice se Eddy se svojí chotí Andreou cítili jako doma. Jejich vztah k nám se dá označit jako nadstandartní a byl po celou dobu cítit. Eddy se nám vždy odvděčil skvěle odvedenou prací a tento rok nebyl vyjímkou. S naprosto neutuchajícím zanícením se vždy snažil co nejvíce pomoci našim hráčům. A tak se neustále pracovalo na odstranění chyb v přípravě na strk, ve strku samotném. Velká pozornost byla věnována teorii - zejména systémy VK 10, VK 12, VK 30, VK 35 či jeho systémy jsou nedílnou součástí Eddyho lektorování. S hráči, které zná Eddy velice dobře, také rozebíral stránku mentální. A nutno nezapomínat, že denní náplní nebyly pouze samotné dva tříhodinové bloky. Kulečník byl ze všech stran rozebírán po celý den. V průběhu obědů, večeří - prostě neustále. Sám Eddy si lektorování velice užívá a tvrdí, že mu samotnému pomáhá k rozluštění dalších detailů hry samotné. Navíc je dokonale vidět, že Eddy i ve svém věku nezahálí a stále pracuje na technice, hledá a objevuje další možnosti provedení. Zazněla spousta informací k pojetí hry jiných TOP hráčů či ze společných tréninků s Frédéricem Caudronem. Jeho otevřenost dokumentuje fakt, že nepohrdne ani informacemi od našich hráčů :)

O úspěšném provedení strku mnohdy rozhodují detaily a právě ty našim hráčům k rozluštění tajenky často chybí. A tak opravdu nesmírně často byli naši hráči upozorňováni na špatné tempování na určité typy strků a pak také na to, kdy má být strk proveden krátce či dlouze v závislosti na reakci koule jedna na kouli dva. Zajímavý byl trénink v Ostravě, kdy Eddy analyzoval systémy a dané pozice na syntetickém suknu a na suknu z vlny.

Jeho vášeň pro hru a i přes velice náročný program neuvěřitelná trpělivost je obdivuhodná a každá minuta byla pro všechny aktéry velkým zážitkem. Velkou radost nám také dělá fakt, že Eddy tentokrát navštívil čtyři kluby, které nepodceni přípravu a vytvořili pro Eddyho a jeho manželku krásné dny. V Jablonci se o skvělý program postaral Petr Bušanský. V Trmicích se povedlo díky panu Skribovi přilákat místního novináře, regionální TV a den byl završen s příjemnou večeří s paní Věrou Nechybovou, 1. náměstkyní primátora Statutárního města Ústí nad Labem a také vášnivou kulečníkářkou :) Na Žižkově program odstartoval tréninkovým dnem s našimi juniory. Jen škoda, že se jich na poslední chvíli několik omluvilo. Akci podpořilo Dobré řeznictví a připravilo občerstvení pro všechny účastníky. Následovaly čtyři dny tréninku pro naše reprezentanty. Trénink Martina Boháče a Adama Bači s Eddym již byl na opravdu vysoké úrovni. O stravování se postaral Billiard club Řipská. Velké poděkování patří nové majitelce Řipské paní Evě Kubínové, která pokračuje ve šlépějích svého tatínka a podpořila tuto akci. 

Skvělé závěrečné tři dny se strávily v nové ostravské herně. V pondělí se program zpestřil prohlídkou areálu Dolních Vítkovic s návštěvou Bolt tower a překrásným výhledem do okolí ze 77 metrů. O úterní i středeční trénink projevilo krom hráčům trénujících s Eddym zájem i mnoho diváků. A tak se trénovalo se skvělé atmosféře a dokonalou tečkou byla přítomnost kamer České televize. Reportáž je k vidění v průběhu celé středy 30. července ve všech sportovních zprávách ČT včetně Branek bodů vteřin. Vše navíc bylo spojeno s přítomností pana Dietmara Schintgena, sportovního ředitele mládeže CEB, který se přijel podívat do ostravského klubu jako potencionálního pořadatele evropského šampionátu mládeže v příštím roce. Výkonný výbor ČMBS má ohromnou radost, že se povedlo tuto akci na takové úrovni uspořádat a všem, kteří se podíleli na organizaci mnohokrát děkuje. A samozřejmě patří obrovský dík Eddymu ! Zájemci o zpřístupnění záznamů tréninkových jednotek, nechť zašlou svůj gmail na liborbaca@seznam.cz.FotogalerieReportáž ČT

Reportáž Regionální TV 

 Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
02. 5. 2023 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. BC LakoPlast 3B MS
publikoval Administrator

12. 4. 2023 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. Strahov Diablos 3B MS
publikoval Administrator

08. 4. 2023 14 hod.
Žižkov 3B C vs. SK Billard Centrum Praha 3B B
publikoval Administrator

03. 4. 2023 17 hod.
BK Most 3B B MS vs. Žižkov 3B MS
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde