Článek

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí


Publikoval Administrator 30.07. 2020 20:53:36
Kategorie : Tréninkové kempy ČMBS Klub

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. V celém průběhu dvanácti strávených dnů v České republice se Eddy se svojí chotí Andreou cítili jako doma. Jejich vztah k nám se dá označit jako nadstandartní a byl po celou dobu cítit. Eddy se nám vždy odvděčil skvěle odvedenou prací a tento rok nebyl vyjímkou. S naprosto neutuchajícím zanícením se vždy snažil co nejvíce pomoci našim hráčům. A tak se neustále pracovalo na odstranění chyb v přípravě na strk, ve strku samotném. Velká pozornost byla věnována teorii - zejména systémy VK 10, VK 12, VK 30, VK 35 či jeho systémy jsou nedílnou součástí Eddyho lektorování. S hráči, které zná Eddy velice dobře, také rozebíral stránku mentální. A nutno nezapomínat, že denní náplní nebyly pouze samotné dva tříhodinové bloky. Kulečník byl ze všech stran rozebírán po celý den. V průběhu obědů, večeří - prostě neustále. Sám Eddy si lektorování velice užívá a tvrdí, že mu samotnému pomáhá k rozluštění dalších detailů hry samotné. Navíc je dokonale vidět, že Eddy i ve svém věku nezahálí a stále pracuje na technice, hledá a objevuje další možnosti provedení. Zazněla spousta informací k pojetí hry jiných TOP hráčů či ze společných tréninků s Frédéricem Caudronem. Jeho otevřenost dokumentuje fakt, že nepohrdne ani informacemi od našich hráčů :)

O úspěšném provedení strku mnohdy rozhodují detaily a právě ty našim hráčům k rozluštění tajenky často chybí. A tak opravdu nesmírně často byli naši hráči upozorňováni na špatné tempování na určité typy strků a pak také na to, kdy má být strk proveden krátce či dlouze v závislosti na reakci koule jedna na kouli dva. Zajímavý byl trénink v Ostravě, kdy Eddy analyzoval systémy a dané pozice na syntetickém suknu a na suknu z vlny.

Jeho vášeň pro hru a i přes velice náročný program neuvěřitelná trpělivost je obdivuhodná a každá minuta byla pro všechny aktéry velkým zážitkem. Velkou radost nám také dělá fakt, že Eddy tentokrát navštívil čtyři kluby, které nepodceni přípravu a vytvořili pro Eddyho a jeho manželku krásné dny. V Jablonci se o skvělý program postaral Petr Bušanský. V Trmicích se povedlo díky panu Skribovi přilákat místního novináře, regionální TV a den byl završen s příjemnou večeří s paní Věrou Nechybovou, 1. náměstkyní primátora Statutárního města Ústí nad Labem a také vášnivou kulečníkářkou :) Na Žižkově program odstartoval tréninkovým dnem s našimi juniory. Jen škoda, že se jich na poslední chvíli několik omluvilo. Akci podpořilo Dobré řeznictví a připravilo občerstvení pro všechny účastníky. Následovaly čtyři dny tréninku pro naše reprezentanty. Trénink Martina Boháče a Adama Bači s Eddym již byl na opravdu vysoké úrovni. O stravování se postaral Billiard club Řipská. Velké poděkování patří nové majitelce Řipské paní Evě Kubínové, která pokračuje ve šlépějích svého tatínka a podpořila tuto akci. 

Skvělé závěrečné tři dny se strávily v nové ostravské herně. V pondělí se program zpestřil prohlídkou areálu Dolních Vítkovic s návštěvou Bolt tower a překrásným výhledem do okolí ze 77 metrů. O úterní i středeční trénink projevilo krom hráčům trénujících s Eddym zájem i mnoho diváků. A tak se trénovalo se skvělé atmosféře a dokonalou tečkou byla přítomnost kamer České televize. Reportáž je k vidění v průběhu celé středy 30. července ve všech sportovních zprávách ČT včetně Branek bodů vteřin. Vše navíc bylo spojeno s přítomností pana Dietmara Schintgena, sportovního ředitele mládeže CEB, který se přijel podívat do ostravského klubu jako potencionálního pořadatele evropského šampionátu mládeže v příštím roce. Výkonný výbor ČMBS má ohromnou radost, že se povedlo tuto akci na takové úrovni uspořádat a všem, kteří se podíleli na organizaci mnohokrát děkuje. A samozřejmě patří obrovský dík Eddymu ! Zájemci o zpřístupnění záznamů tréninkových jednotek, nechť zašlou svůj gmail na liborbaca@seznam.cz.FotogalerieReportáž ČT

Reportáž Regionální TV 

 Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde