Článek

Španělská škola #3


Publikoval Administrator 13.07. 2021 17:38:20
Kategorie : Klub ČMBS Španělsko Tréninkové kempy

Třetí část tréninkového kurzu u respektovaného španělského trenéra José Maria Quetglase absolvovali v uplynulém týdnu naši hráči Adam Bača a Ondřej Hošek. A tak i přes zpřísňující se covidové cestovatelské opatření se naší dvojici povedlo završit celý základní cyklus, dle kterého byly vychovány dvě generace španělských hráčů.

Stejně jako v loňském roce se Adama s Ondrou ujal José s jeho manželkou přímo v jejich domě. Podmínky v národním sportovním kampusu CAR - Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares, ve kterém absolvovali první část kurzu, jsou díky covidu velmi přísné a tak možnost kombinace ubytování, stravování a tréninku přímo v bydlišti Josého vyřešila spoustu komplikací. Třiasedmdesátiletý José se v uplynulém roce definitivně po více jak dvou desítkách let vzdal starosti o tréninkové centrum CAR v Los Alcázares. Své celoživotní dílo tak předal do rukou svého kolegy José Antonia Carrasca, který se tak nyní stará o následovníky skvělých TOP španělských hráčů.Třetí část tréninkového kurzu se zaměřuje na strategii. Připomeňme, že v první část je věnovaná herním zvyklostem (technice). Druhá část se zaměřuje na taktiku jakými variantami hrát rodiny strků (malé, obrácené, více mantinelové, kreativní strky). Na celou sedmidenní třetí část si José připravil celkem 86 pozic. Pozic, které si v průběhu mnoha let zaznamenával při sledování TOP zápasů. Pozice, které právě i těm nejlepším hráčům světa pravidelně dělají velké obtíže. Žádné učebnicové příklady, se kterými se kluci setkali v prvním dvou částech. Samozřejmě s cílem se z těchto pozic dostat do série. A tak v průběhu více jak 25-ti hodin absolvovali Ondra s Adamem všechny pozice. A to systémem dvou šancí, kdy každá šance se skládá ze dvou pokusů. Čili každou pozici hráli celkem čtyřikrát a všechny dosažené výkony si průběžně zaznamenávaly. Z výsledné evidence je pak patrné jaká byla úspěšnost hráče v porovnání první a druhé šance. V ideálním případě by se neměla úspěšnost, výsledný součet nahraných bodů obou šancí výrazně lišit. Z celkem 344 pokusů a součtu počtu karambolů obou šancí je pak snadno určitelný výsledný průměr hráče. Dále je z jednoduché analýzy vidno, který typ strku dělá hráči po čtyřech odehraných pokusech problém. 

José tento test připravil před mnoha lety pro své svěřence. A první testy dopadly na úroveň španělských hráčů velmi špatně. Dokonce i v podání samotného Daniho Sancheze. Nicméně v dlouhodobém horizontu měl tento test pro svěřence Josého výrazný efekt v podobě výkonnostního růstu. Španělé využívají tento test jako přípravu před důležitými turnaji.  Oba naši hráči si stejně jako v předešlých dvou letech si nemohli vynachválit společně strávený čas s Josém a jeho rodinou. Nyní je čeká tvrdá práce v podobě vstřebání tohoto materiálu. José si vyžádá jejich výsledky z průběhu následující sezony a obě strany by rády analyzovaly výkony, nabyté poznatky v příštím roce. Navíc José disponuje mnoha a mnoha dalšími tréninkovými metodami.   

  Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde