Článek

Kladno vykročilo za mistrovským titulem


Publikoval Administrator 3.11. 2021 17:10:03
Kategorie : Klub Český trojband

Důležité čtyři body získal kladenský tým ve složení Radek Novák, Jan Aleš, Markus Schönhoff a Michael Puse v cestě za ziskem mistrovského titulu v extraligové soutěži čtyřčlenných družstev. Ve druhém hracím víkendu sehrála tato sestava těžké venkovní utkání v Jablonci a na Žižkově. Kladno si drží průměr týmu nad jedna a bez ztráty bodu a skore 27:5 dominuje průběžné tabulce Extraligy. Druhý hrací víkend Extraligy trojbandu přinesl vzájemné utkání českých a moravských týmů. Zatímco na Moravě byly jasnými favority týmy Havířova a Ostravy s utkáních s Brnem a Prostějovem, v Čechách byl očekáván tuhý boj o body. 

Začněme moravskými utkáními. Oslabený tým Ostravy cestoval v sobotu do Brna. Hosté přijeli bez Hájka, Dvořáčka, které nahradili hráči ostravského Béčka Líška s Masárem. Ale ani s oslabenou sestavou si nedokázali brněnští poradit. V prvním kole sice porazil Petinis Líšku. Hostující hráči ale byli ve zbylých třech zápasech úspěšnější. Masár porazil Hrdličku, Ráček Uhera a Domanský Valu. Souboj jedniček rozhodl Domanský za stavu 32:32 dvěma sériemi 4. V Prostějově ale došlo k překvapení. Domácí dokázali obrat o bod Havířov. V prvním kole se domácímu obávanému hráči Všetičkovi povedlo porazit Vintrochu. Stav srovnal Pavel Stareček. Ve druhém kole byly k vidění opravdu kvalitní výkony. Vladimír Stareček porazil na 39 náběhů Iva Coufalíka. Ale vůbec nejlepší výkon předvedla domácí jednička Zdeněk Galíček. A to dokonce výkon celého víkendu. Zdeněk porazil Iva Gazdoše 40:29 na 27 náběhů a vybojoval tak pro svůj tým cenný bod.  

Že jsou prostějovští doma velmi nepříjemní prokázali i v neděli. Ostravský tým měl co dělat, aby z Prostějova odjel se ziskem dvou bodů. V prvním kole se totiž po sérii sedmi bodů do vedení 33:35 dostal domácí Žilka. Soupeř Masár ale o tři náběhy později předvedl výborný finiš, když zahrál série 3 a 4 a zápas v 56. náběhu ukončil. Žilka nakonec prohrál o 4 body. Na vedlejším stole sváděl do poloviny zápasu vyrovnaný boj Všetička s Ráčkem. V závěru však byl silnější hostující hráč a zvítězil 40:27 na 48 náběhů. O výhře hostů rozhodl Domanský, který nedal šanci Coufalíkovi. Sobotní formu potvrdil Galíček. Ten porazil Hájka 40:25 na 33 náběhů. Zdeněk tak byl nejlepším hráčem tohoto hracího víkendu. Zahrál 80 bodů na 60 náběhů = průměr 1,333. Havířovští v neděli v Brně další překvapení nepřipustili a po výhře 0:8 si připsali první výhru sezony. V Čechách se v sobotu odehrálo bratrovražedné klání mezi žižkovskými týmy. A utkání to bylo kvalitní.  A hned v prvním kole byly k vidění pěkné výkony. Marcel Dirn porazil náhradníka Rudu Bílka v poměru 40:19 na 32 náběhů. Stav utkání srovnal svým nejlepším výkonem na limit 40-ti bodů Fouad Sibai, který porazil Jana Vitouše 40:35 na 42 náběhů. Ve druhém kole si od startu vybudoval solidní náskok Adam Kozák nad Vláďou Hambálkem. Adam nakonec zápas dohrál ve 38. náběhu. Náskok až deseti bodů si také vybudoval Ota Truksa v zápase s Martinem Boháčem. Případná výhra Oty by znamenala celkovou remízu utkání. Nicméně Martin zejména díky sériím 6 a 7 zápas srovnal a záhy i otočil a dotáhl do vítězného konce v poměru 40:32 na 38 náběhů. Žižkovské Áčko tak zvítězilo v poměru 6:2.

Do Jablonce cestovalo Kladno. Hostující tento hrací víkend vůbec nepodcenili a nasadili obě německé akvizice. Mimo sestavu se tak dostal Kohout. Hned v prvním kole Němci nedali šanci domácím hráčům. Oba shodně zahráli 40 na 33. Ve druhém kole byl ještě o tři náběhy lepší Radek Novák, který porazil Ziogase 40:31. A ani kosmeticky upravit porážku se nepovedlo domácímu Hudákovi. Ten i přes skvělý start zápasu s Alešem nakonec soupeři podlehl 40:34 na 56 náběhů. Kladno tak v Jablonci zvítězilo 0:8 a dobře se naladilo na nedělní klání. 

Šlágrem druhého hracího víkendu bylo nedělní utkání mezi Žižkovem A a Kladnem. Hosté přijeli s vidinou možného navýšení náskoku na obhájce titulu. 

Utkání to bylo napínavé od začátku do samotného konce. V prvním kole se v zápase Vitouše s Alešem dostal do vysokého vedení 6:20 hostující hráč. Domácímu hráči se povedlo náskok stáhnout na 6, dokonce 4 body. Ale bylo již pozdě. Aleš za stavu 31:35 během tří náběhů zápas ukončil a dostal do vedení svoje družstvo. Velké drama se odehrálo v zápase Dirna s Pusem. Německý hráč prohrával již 31:20. Avšak vůbec zápas nevzdal a sériemi 6 a 5 se do zápasu skvěle vrátil. V napínavé koncovce to byl pak právě Puse, který mohl zápas ukončit. Za nepříznivého stavu 38:35 měl již sérii 4 a hrál poslední. Hratelnou, otevřenou pozici však nedal. Dirn ale udržel nervy na uzdě a dvěma body se mu povedlo zápas dohrát a udržel šance domácího týmu na plný bodový zisk. Nic na tom nezměnil ani fakt, že Puse s přehledem z dohrávky zahajovací pozici zahrál. 

Ve druhém kole byly k vidění rovněž velmi vyrovnané zápasy. Kozák se musel vypořádat s defenzivní hrou Schönhoffa. V zápase jedniček bylo zase k vidění mnoho otevřených pozic. Nicméně na obou stolech byl stav velice srovnaný. Hráči se dostávali do velmi mírného vedení. Osud celého utkání rozhodl zápas jedniček. Novák za stavu 34:36 využil nabídnou šanci od Boháče a zápas sérií 4 bodů dohrál a rozhodl o výhře kladenského družstva. A nic na tom nezměnil fakt, že Adam Kozák dokázal díky lepšími finiši Němce Schönhoffa porazit v poměru 34:40. Konečný stav 3:5 pro Kladno

V posledním utkání víkendu se pokusilo žižkovské Béčko ukořistit body v Jablonci. Již v prvním kole ale mohli hosté pomýšlet na bodový zisk. Nedařilo se totiž domácímu Tichákovi, který prohrál s Walachem jasně na náběhy. No a na vedlejším stole byl ve vedení 33:32 Sibai nad Škopem. Pavlovi ale skvěle vyšel závěr. Za tohoto stavu zahrál sérii 5, o tři náběhy později zápas dohrál. Fouďa nedokázal na Pavlův nástup reagovat a tedy těsně prohrál. Ve druhém kole pak ve velkém stylu nastoupili domácí borci Hudák se Ziogasem. Rázem se dostali do vedení o 20 bodů a jelikož se Hambálkovi s Truksou vůbec nevedlo, tak jedinou otázkou bylo, kdy se domácím povede zápas ukončit. Ziogas tempo přes jedna neudržel a zápas dohrál "až" ve 44. náběhu. Hudák byl o poznání úspěšnější a i díky dobrému finiši dohrál limit 40-ti bodů na 30 náběhů ! Domácí si tak připsaly další dva body do tabulky za výhru 6:2.Program hráčů trojbandu je následujících týdnech velmi nabitý. O nadcházejícím víkendu jsou na programu další utkání 1. ligy. V neděli také startuje po více jak roce a půl UMB World cup. Do dějiště holandského Veghelu cestuje celkem sedm našich hráčů. Další víkend se v Prostějově odehraje 3. Velká cena v trojbandu. A Extraliga pokračuje o víkendu 20. a 21. listopadu.  

Podívejte se na playlist utkání Žižkov A vs Žižkov B

Podívejte se na playlist utkání Žižkov A vs Kladno

Fotogalerie utkání Žižkov A vs Kladno  Výsledky utkání Extraligy

Průměrový žebříček Extraligy

Průběžné pořadíVýsledky utkání 1. ligy

Průměrový žebříček 1. ligy

Průběžné pořadí 1. ligyTwitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde