Článek

Kladno slaví zisk mistrovského titulu


Publikoval Administrator 21.02. 2022 17:34:16
Kategorie : Český trojband Klub

Billiard club Kladno tři utkání před koncem Extraligy trojbandu čtyřčlenných družstev slaví zisk mistrovského titulu. Po bezchybném 6. hracím víkendu, kdy porazili jak Jablonec, tak Áčko Žižkova shodně 8:0 mají náskok pěti bodů před druhým Žižkovem. Při pohledu na rozlosování teoreticky ano, ale prakticky se již titul Kladnu ztratit nepovede. Kladno čekalo na mistrovský titul v této celostátní soutěži od sezony 2017/2018. 

O kladenském vítězství rozhodl zejména fakt vyrovnanosti sestavy, kdy se všichni hráči pohybují okolo jedna průměru. To rozhodovalo většinu utkání. Do vítězného konce se povedlo dovést i vyrovnané zápasy. Viz. i tento hrací víkend, kdy v sobotu kladenští vyhráli o 4,2 a 1 bod, v neděli o 2 a 1 bod. Kladno nás tak bude na konci června reprezentovat na evropském šampionátu klubových družstev. A zdá se být jasno i o druhém reprezentujícím družstvu. Druhý Žižkov má náskok tří bodů nad Ostravou. Pro Žižkov hovoří fakt snadnějšího rozlosování. Hrají domácí utkání s Prostějovem, Brnem a Jabloncem. Zatímco Ostrava hraje s Béčkem Žižkova, Kladnem a Havířovem. Zdá se být rozhodnuto i na opačném konci tabulky. Nedělní výhra Béčka Žižkova nad Jabloncem znamená na 99% jistotu záchrany. Na předposlední Prostějov mají náskok šesti bodů. S vysokou pravděpodobností tak o přímém sestupujícím rozhodne poslední kolo 26. března, kdy Prostějov sehraje s Brnem vzájemné utkání. V předposledním kole totiž Brno i Prostějov hrají proti Jablonci a Áčku Žižkova, kde se budou body ukořisťovat nelehce. Prostějov má na Brno náskok jednoho bodu. Vzájemné utkání se hraje v Prostějově. Uplynulý hrací víkend byl poznamenán neúčastí Iva Gazdoše a Martina Boháče. Původní plán, kdy měli oba společně nastoupit na evropském šampionátu národních týmů v turecké Ankaře, zhatil úterní pozitivní test Martina. Do Turecka tak odletět nemohl a navíc byl mimo i pro extraligové utkání v barvách Žižkova. Úplně na poslední chvíli ho nahradil Radovan Hájek. Všechna čest Radkovi, který si během dvou hodin dokázal zařídit veškeré povinnosti a odcestovat do Turecka. Radek se tak nezúčastnil sobotního utkání proti Brnu. Komplikace nastaly i pro Honzu Hudáka. Na ME dnes navazuje světový pohár, kterého se Honza účastní a hrál hned v úvodu turnaje. Proto nemohl nastoupit v nedělním utkání proti Žižkovu B. Ivoš s Radkem obsadili na ME konečné 17. místo. Obě utkání prohráli 4:0. První na úplně nových stolech s Holandskem B a druhé proti obhájcům titulu ze Španělska. Evropský titul putuje do Švédska. Blomdahl s Nilssonem porazili německou dvojici Lindemann-Karaca. Švédové se ale neúčastní březnového světového šampionátu národních týmů v německém Viersenu. Do Viersenu se nepochopitelně vůbec nepřihlásili. A tento fakt rozhodl o účasti naši dvojice! Martin Boháč s Ivem Gazdošem tak sehrají utkání ve skupině B proti obhájcům titulu z Turecka, Dánům a Egyptu. Je to vůbec první účast našeho týmu na tomto světovém šampionátu, kdy se organizátoři rozhodli turnaj omezit pouze pro 16 týmů. Zpět ale k Extralize. Výčet nejlepších výkonů víkendu:

Pavel Domanský - Miroslav Vala 40:28 na 27 - záznam zápasu 

Vladimír Stareček - Zdeněk Galíček 40:27 na 33 - vůbec první prohra Zdeňka sezony v soutěži

Adam Kozák - Engin Ferahli 40:21 na 36 - Adam dohrál posledních 23 bodů na 8 náběhů, záznam zápasu

Markus Schönhoff - Adam Kozák 40:38 na 32 - záznam zápasu

BC Kladno zahrálo v neděli proti Žižkovu nejlepší výkon sezony, generální průměr družstva 1,118.A co by to bylo za hrací víkend bez kreativního řešení od Pavla Domanského :)A takto vyrukovali hráči Béčka Žižkova na jablonecké soupeře (zahráno ve stejný moment)Extraliga pokračuje předposledním hracím víkendem za dva týdny tedy v termínu 5. a 6. března. 

V neděli 27. února končí přihlášky na poslední 5. Velkou cenu v trojbandu. Ta je na programu od 11. do 13. března. Ve stejném termínu se hraje světový šampionát v německém Viersenu. 

19. a 20. března je na programu předposlední kolo 1. ligy.Výsledky utkání Extraligy

Průměrový žebříček Extraligy

Průběžné pořadíVýsledky utkání 1. ligy

Průměrový žebříček 1. ligy

Průběžné pořadí 1. ligy Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde