Článek

Ostrava jde do vedení


Publikoval Administrator 20.02. 2023 19:54:08
Kategorie : Klub Český trojband

Parádní výkony a posun ostravského týmu do čela soutěže přinesl šestý hrací víkend Extraligy trojbandu. Soutěž ozdobila účast dánského profesionála, světovou třiadvacítku Diona Nelina. Ten svému kladenskému týmu dopomohl zejména v sobotním utkání na Žižkově uchovat naděje na obhajobu titulu. Nelin zahrál ze dvou zápasů GP 1,860. Ale ani domácí hráči nezůstali pozadu. Martin Boháč zahrál 1,625, Pavel Domanský 1,600 a Radovan Hájek 1,428. Pavel Domanský navíc přidal vůbec nejvyšší letošní sérii. V nedělním zápase mohl zápas v 16. náběhu ukončit sérií 18! Poslední bod ale minul, zápas do 40-ti bodů dohrál v 18. náběhu. Zejména tento výkon tak pomohl ostravskému týmu zahrát jejich letošní nejlepší týmový výkon 1,269. Kladno zahrálo v sobotu na Žižkově vůbec nejlepší výkon soutěže 1,290, v neděli pak 1,203.Šlágrem šestého hracího víkendu bylo sobotní utkání mezi vedoucím týmem soutěže Žižkovem A a třetím Kladnem A. Pro hostující Kladno to byl zápas o vše. Případná ztráta by je vyřadila z boje o obhajobu mistrovského titulu. No a kladenský tým nic nepodcenil a na Žižkov přijel vyzbrojen Dánem Nelinem a Němcem Pusem. A už od začátku se pro domácí tým utkání nevyvíjelo dobře. Bača po celý zápas s Pusem prohrával. Puse nakonec dohrál ve 37. náběhu. Dramatičtější průběh byl k vidění v souboji čtyřek. Domácí Dirn si udržoval vedení o čtyři, pět bodů. Ve 36. náběhu za stavu 35:31 ale zahrál Aleš sérii 6. Dirn stav dvěma body srovnal. Aleš ale zápas dokonale otočil, když ihned reagoval sérií tří bodů a zvítězil. 

Ve druhém kole nestačil zdravotně indisponovaný Adam Kozák na Radka Nováka. Novák zvítězil 40:27 na 33. Ozdobou celého utkání byl zápas mezi Dionem Nelinem a Martinem Boháčem. Po 9. náběhu byl stav 22:18 pro Dána. Následujících pět náběhů bylo z obou stran slabších. V 15. náběhu ale Nelin rozbalil svoji hru ve vší parádě. Zahrál sérii 12. Na to už Martin reagovat nedokázal. Nelin pak zápas v 17. náběhu dohrál sériemi 3 a 2. Martin z dohrávky korigoval na konečných 40:25.

Kladno zahrálo vůbec nejlepší generální průměr družstva této sezony. S pomocí Nelina byli těsně pod hranicí 1,3, konkrétně 1,290.   

Prohra 0:8 Žižkova způsobila jeho propad v tabulce na druhé místo. Sestava ve složení Gazdoš-Hájek-Domanský-Kohout BC Ostrava totiž v domácím prostředí předvedla výborný výkon a čemž svědčí generální průměr týmu 1,126. Béčku Žižkova nedali žádnou šanci, zvítězili 8:0 a vlivem lepšího skore se posunuli na vedoucí pozici soutěže.

Posledním sobotní utkání se odehrálo na Kladně. Tamní Béčko využilo oslabené sestavy SK Billard Centra Praha a zvítězilo v poměru 5:3. Poslední Kladno B se tak bodově dotáhlo na předposlední BC Praha. Avšak pražský má lepší skore a zejména pak ve zbytku soutěže lepší los. Předposlední místo znamená alespoň účast v baráži. 

Utkání mezi Havířovem a Brnem, které skončilo remízou 4:4, bylo předehráno již v prosinci.Absolutním highlightem neděle byl výkon Pavla Domanského. Kroměřížský kulečníkový mág, poslední léta hrající v barvách ostravského klubu, šoupnul po pauze soupeři brněnského týmu Petinisovi v šestnáctém náběhu za stavu 22:5 sérii sedmnácti bodů! Naštěstí v ostravském klubu běží v průběhu mistrovských zápasů kamery a je možné si tak vychutnat tuto Pavlovu nejvyšší sérii v oficiálním zápase. Jen velká škoda, že se Pavlovi nepovedlo trefit poslední 18. bod. Zapsal by se totiž do historických statistik. Žádnému českému hráči se nepovedlo zápas dohrát tak vysokou sérií. Pavel nakonec zápas ukončil v 18. náběhu. JP 2,222 je taktéž Pavlovým osobním rekordem. 

Záznam závěru zápasu Domanský - PetinisZejména výkon Pavla tak postavil základ pro nejlepší výkon ostravského týmu v této sezoně. Ostrava zahrál 160 bodů na 126 náběhů. Pouze o dva náběhy tak zůstala za sobotním výkonem Kladna na Žižkově. Kohout zápas dohrál ve 45. náběhu. Hájek potvrdil dobrou formu, dohrál ve 26. náběhu. Velice zajímavý zápas odehráli jedničky obou týmů. Ivo Gazdoš totiž prvních 16 náběhů nečelil hráči, který má na kartě GP 0,6. Mira Vala hrál jako uragán a po 16-ti nábězích vedl 23:34. Jedenkrát osmička, třikrát po pěti. Obtížnost a snad i jisté kouzlo trojbandu se ale ukázalo hned po 16. náběhu. Brněnský hráč od té doby zahrál nejvyšší sérii 1. A to pouze celkem 5x. Mezitím navíc uteklo dlouhých 21 náběhů. Gazdoš zápas otočil a zvítězil o jeden bod na 37 náběhů...133 náběhů potřebovali hráči Kladna, aby porazili svého klubové kolegy v poměru 0:8. Nelin tentokrát nezahrál přes dva průměr. Na Purkyta potřeboval celkem 26 náběhů. Puse hrál na 32, Novák na 36 a Aleš na 39. GPD 1,203.

Nedělní utkání Áčka Žižkova bylo jednoznačně v jejich režii. Soupeře z SK BC Praha porazilo 8:0. Parádně zahrál Martin Boháč. Ten porazil Pepu Daňka 40:17 na 23 náběhů. Martin tak tento víkend zahrál z obou zápasů průměr 1,625. 

Záznam zápasu Boháč - DaněkZávěrečné utkání mezi Havířovem a Béčkem Žižkova bylo přímým kláním o aktuální čtvrté místo v tabulce. Oba týmy nastoupily bez jedniček svých týmů. Za domácí nehrál Pavel Stareček, za hosty Vladimír Hambálek. 

Již v prvním kole se povedlo hostujícím hráčům dostat do vedení. Náhradník za Hambálka Radek Štok porazil Patrika Čaněckého a Fouad Sibai domácího Petera. Oba zápasy skončily 26:32. Ve druhém kole nenašel Engin Ferahli odpověď na jedenáct bodů ve čtyřech nábězích v podání Ladi Starečka. Domácí jednička se dostala do vedení 33:22. Zápas nakonec dohrál Stareček v 53. náběhu. Ferahli korigoval na konečných 40:36 čtyřmi body z vyrovnávacího náběhu. Dělbu bodového zisku z utkání tak rozhodl zápas mezi Truksou a Křístkem. Zápas to byl vyrovnaný. Ještě v 54. náběhu prohrával domácí hráč o dva body a to 29:27. Ota Truksa ale poté zahrál série 2 a 4, dostal se do vedení 35:27. Křístek již nedokázal reagovat a Truksovi podlehl 37:28. Béčko si tak připisuje cennou výhru v poměru 2:6, v tabulce soutěže se posunulo se ziskem devíti bodů na čtvrtou příčku a je tak v soutěži zachráněno.Dramatické vyústění tak bude mít letošní ročník nejvyšší soutěže. Hned v dalším dvanáctém kole se o titul střetnou v přímém utkání druhý Žižkov s vedoucí Ostravou. Žižkov má výhodu domácího prostředí. Šance na titul vede přes výhru. Remíza pro ostravské znamená, že Žižkov s vysokou pravděpodobností nechá za sebou. Při shodě bodů rozhoduje rozdíl skore a v tomto kritériu je Ostrava lepší. Oproti Žižkovu mají +8. Remíza utkání Žižkova a Ostravy je jedinou reálnou možnou šancí, aby do hry o titul vstoupilo Kladno. Kladno má do konce soutěže nejsnazší los a dají se očekávat tři výhry v poměru 8:0. V případě remízy Ostravy na Žižkově se Kladno na Ostravu bodově dotáhne a zároveň sníží rozdíl ve skore mezi těmito týmy na -1 bod. Ostrava by si tak mohla ze zbylých osmi dílčích zápasů dovolit pouze jednu remízu. Poté by oba celky měly jak stejný počet bodů, tak stejné skore a rozhodoval by generální průměr týmu. Ostrava je v tomto kritériu nejlepší. Zatím hraje 1,029, Kladno má 0,992. 

Tajenka, kdo se stane letošním mistrem, bude téměř rozluštěna v sobotu 4. března od 14:00 na Žižkově. Výsledky utkání Extraligy

Průměrový žebříček Extraligy

Průběžné pořadí

 Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde