Podrobnosti ostatních zápasů
Detaily zápasů

TJ Nýřany

8:10

Žižkov C


První body v sezóně


Status: zápas odehrán

Publikoval Martin Daněk 22.11. 2019 23:21:55


5. kolo

datum utkání: 17. 11. 2019

Info o zápase:

Tentokrát jsme měli posilu - Libora Baču. Náš kapitán, Mirek Krahulík, odvedl dobrou personální práci. Vůbec ale nebylo jisté, jestli Liborových šest bodů bude stačit. Přeci jen, je to národní liga, úroveň je vysoká, každé vítězství je těžce vydřené.

Z mého pohledu stoly chodily podobně jako naše před výměnou mantinelů a potažením. Několikrát jsem se nechal nachytat o něco pomalejším během dvojky, která zůstávala někde uprostřed stolu.

Já jsem byl nasazený jen do VH, Mirek VH nehrál, jinak hráli ostatní všechno.  

Po marném začátku jsem se jakž takž rozehrál a svedl s Františkem Martínkem celkem vyrovnaný souboj. Ameriku jsem postavil dvakrát (z toho jednou pro leváka), ale nedokázal jsem ji ani jednou otočit. Nakonec 114:146. Libor plnil svou roli favorita a měl jasně navrch. Hrál proti Jaroslavu Šilhanovi. Tomu se na jeho poměry nedařilo. Bylo to podle jeho slov po partii způsobené tím, že místnost a stoly nebyly dostatečně zahřáté. Tak proto jsem tolik strků pokazil! Ani Libor si hru vysloveně neužíval. Chvílemi se i trápil. Taky bych se chtěl takhle trápit s průměrem ke 20. Partie dopadla 200:87/11. Pepa Landa podlehl Theodoru Krajčímu 74:135. Po volné 2:4. Doufal jsem v lepší mezistav, ale vše bylo otevřené.

Do kádru tedy místo mě nastoupil Mirek. Měl handicap, že nebyl dostatečně rozehraný. Jeho soupeř Krajčí mu nechával zakusit jeho vlastní medicínu. Obtížné pozice, ze kterých se Mirek nebyl schopný pořádně chytit. Nakonec 105:134.  Pepu Landu zase válcoval již rozehranější Šilhan. Marně jsem čekal na obrat. Pepa mi připadal na jeho poměry nesvůj. Nedostal se ke své typické hře, kterou ničí i papírově daleko silnější soupeře. Jediná jistota byl Libor. Hra byla sice několik náběhů vyrovnaná, ale bylo dost pravděpodobné, že Libor udeří. A když mu zbývalo 101 do konce, tak se dostal do série. Dost často se dostával do problémů, které ale svou dobrou technikou zvládal. Pavel Faltys by mu právem vyčinil, že takto se vrcholový kádr nehraje :-) A tak logicky přišel trest. Libor netrefil ten poslední, 101. bod, a na konec partie si musel ještě jeden náběh počkat. Po kádru 4:8. Stav nic moc. Věděl jsem ale, že naše nejlepší disciplína je právě jednoband (pokud tedy nehraju já).

A tak jsem s napětím pozoroval své spoluhráče. Libor jasně dominoval, s tím se počítalo - 80:31/15. A i Mirek mi připravil příjemnou podívanou, když dával za vyučenou Šilhanovi. Přesně tak, jak to znám z klubu. Těžko hratelné pozice, a s postupem času stále nervóznější soupeř. Výsledek 60:40. Ale Pepa to měl s Krajčím po celou dobu nahnuté. Neměl jsem sílu to sledovat. Byla ve mně malá dušička. Porážka byla na spadnutí. "To nevypadá dobře", zaznělo v zákulisí. A drama vrcholilo. Pepa šel na poslední náběh a prohrával o 6. Jeho soupeř dohrával. A optimismus se střídal se stavem beznaděje. Několik pozic bylo opravdu těžko hratelných. Byly tam i krkolomné buzary a dost nejisté kvarty. Nakonec Pepa dal 9 bodů. Pozice, kterou vynechal, byla z mého pohledu v této sérii jedna z nejsnadnějších. Takže soupeř potřeboval na zremizování 3. A trefil prvního tak, že měl snadné pokračování. V tu chvíli by se v nás krve nedořezal. A dal i ten druhý bod. A přišla opět docela snadná pozice. Ale Krajčí minul! Možná chtěl od té pozice příliš, třeba si připravit nějaké pokračování, ale takto jsme utekli hrobníkovi z lopaty, a následovala velká radost. Pepa vyhrál 61:60.

Nakonec celkový stav 10:8.

A přišel přirozeně logický závěr. Necelých 20 km od Nýřan. Kultovní místo pro každého milovníka plzeňského piva, Pivovarský šenk na Parkánu. Završil jsem své poslání, když jsem tam své spoluhráče dovezl. A pak již následovaly bujaré oslavy, nefiltrované pivo teklo proudem. Však také bylo co slavit. Já jsem brzy odjel (Birellem nefiltr nenahradíš) a kolegové se veselili a veselili a nakonec chytli rychlý spoj do Prahy. Akce se zkrátka nadmíru vydařila.       

 


Sestavy:

Zápis o utkání

Ohodnoť výkon týmu

Hodnocení:
100.0
3 hlasů
1 2 3 4 5


Přidej komentář k zápasu

Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde